Rozpoczęli rok akademicki

2021-10-07 11:27:16 (ost. akt: 2021-10-07 11:39:22)

Autor zdjęcia: Archiwum UTW

Zgodnie z tradycją, 5 października 2021 w Morąskim Domu Kultury, miała miejsce kolejna inauguracja roku akademickiego 2021/2022 Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Morągu.
Uroczystość odbyła się w sali kina i przebiegała z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego.

Symbolicznego otwarcia roku dokonał zastępca burmistrz Leszek Biernacki. Składając życzenia, podkreślił dużą aktywność słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku na wielu imprezach i spotkaniach organizowanych przez Urząd Miasta.
Wykład inauguracyjny wygłosił gubernator dystryktu 2231 Roraty Club Warmia Olsztyn - opowiedział o powstaniu Clubów Rotary, ich idei, przesłaniu i akcjach dobroczynnych jakie na co dzień Club wykonuje nie tylko w Polsce, ale na całym świecie.
Prezes Maria Roman przypomniała, że UTW proponuje 18 form zajęć edukacyjnych, kulturalnych i prozdrowotnych. Cotygodniowo we wtorek, można wysłuchać ciekawego wykładu. Tematyka wykładów bardzo różnorodna. W tym roku do Uniwersytetu zapisała się grupa 14 osób. Nowi słuchacze otrzymali legitymacje i różę.

Imprezę uroczystego otwarcia roku, uświetnił program artystyczny, na który złożyły się: śpiew grupy wokalno-muzycznej „Biesiadki”, recytacja koleżanek z grupy literackiej, taniec grupy „Latino team”.
Na koniec prezes życzyła aby każdy student odniósł sukces, którego miarą będzie osobista satysfakcja i realizacja marzeń.


Obecnie UTW skupia 208 słuchaczy. Z czego około 60 procent to studenci aktywni, biorący udział przynajmniej w 4 do 6 różnych formach zajęć, 40 procent przypada na słuchaczy, którzy systematycznie uczestniczą w wykładach oraz wyjeżdżają do teatru, opery, na koncert, musical lub wycieczkę.

W tym roku szczególnie uaktywniła się grupa turystyczna. Wraz z liderem Jerzym Konopko organizuje spacery, wyjazdy rowerowe lub samochodowe po naszej „Małej Ojczyźnie”.
UTW


2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5