Jechał pijany i próbował rozjechać policjanta

2021-09-23 13:40:29 (ost. akt: 2021-09-23 13:44:37)

Autor zdjęcia: Archiwum policja, policjant, pijany, kierowca

O tymczasowym aresztowaniu zadecydował Sąd Rejonowy w Iławie wobec 51 – latka. Mężczyzna kierował renaultem mając 1,3 promila alkoholu w organizmie i próbował rozjechać policjanta. Kodeks karny za samą czynną napaść na funkcjonariusza przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności.
Policjanci idąc do służby każdego dnia nigdy nie wiedzą co ich może spotkać. O tym w miniony piątek 17.09.2021 przekonał się jeden z zalewskich mundurowych.
— Policjant wspólnie z drugim funkcjonariuszem pracował na miejscu wywrócenia się ciężarówki — informuje st.asp. Joanna Kwiatkowska z iławskiej policji. — Między innymi kierował ruchem pojazdów. Kiedy funkcjonariusz dawał znak do zatrzymania się jeden z kierujących jadących drogą w miejscowości Bajdy nie reagował na wydawane znaki i polecenia i jechał dalej w kierunku policjanta. Ten żeby ratować swoje zdrowie i życie odskoczył na pobocze. Kierujący renaultem zatrzymał się dopiero po kilkunastu metrach kiedy to przejazd utrudniła mu leżąca ciężarówka.

Funkcjonariusz zatrzymał 51 – latka. Mężczyzna następnie został osadzony w policyjnej celi. Jak się okazało podczas dalszych czynności mieszkaniec powiatu iławskiego kierował renaultem nie posiadając do tego uprawnień, które stracił za spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym, mając 1,3 promila alkoholu w organizmie i będąc wcześniej skazanym za prowadzeniu pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości.

— Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zarzutów mężczyźnie. W związku z powyższym sąd zastosował, wobec 51 - latka tymczasowy areszt. Mieszkaniec powiatu iławskiego najbliższe trzy miesiące spędzi w więzieniu — mówi oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Iławie st.asp. Joanna Kwiatkowska. — Kodeks karny za samą czynną napaść na funkcjonariusza przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności.
wiwa

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5