Pielgrzymowali szlakiem św. Jana Pawła II

2021-09-13 19:46:06 (ost. akt: 2021-09-13 19:55:32)

Autor zdjęcia: Archiwum organizatora

Pielgrzymi z Miłakowa, Ornety i Orlika odwiedzili miejsca związane z św.Janem Pawłem II i ks.prymasem Stefanem Kard. Wyszyńskim podczas pielgrzymki.
Pielgrzymka, która rozpoczęła się Mszą świętą w kaplicy Sióstr Franciszkanek w Orliku w intencji pielgrzymów i ich rodzin, ojczyzny, o łaskę zdrowia dla chorych i o ustanie epidemii odbyła się w dniach od 24 do 31 sierpnia 2021 roku. Modlitwa pielgrzymom towarzyszyła każdego dnia.
- Codziennie uczestniczyliśmy we Mszy świętej z homilią o. Arkadiusza Czai, który był organizatorem i naszym opiekunem duchowym - opowiada Maria Mientka, jedna z pielgrzymujących kobiet. - Śpiew w czasie pielgrzymki prowadziła s. Zofia Kasprowicz, franciszkanka z Orlika oraz Honorata Siergun dyrygentka chóru „Oremus” i organistka z Miłakowa.

Pielgrzymi z: Orlika, Radunia, Kościerzyny, Brus, Linii, Niepoczołowic, Kętrzyna, Łubian, Miłakowa, Pityn, Ornety, Koszalina, Naryjskiego Młyna, Trokajn, Leśna, Lamk, Lubnia i Główczewic jako pierwsze miejsce odwiedzili Sanktuarium Maryjnego na Jasnej Górze i tam również uczestniczyli we Mszy w Kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej, pod przewodnictwem ks. arcybiskupa Józefa Górzyńskiego metropolity warmińskiego.
- W kolejnym dniu zwiedziliśmy Kraków: Stare Miasto ze Wzgórzem Wawelskim, Zamek Królewski, katedrę wraz z kaplicą Zygmuntowską zwaną „perłą renesansu”, barbakan, Rynek Główny z Sukiennicami, Bazylikę Mariacką ze słynnym ołtarzem Wita Stwosza. Po południu pojechaliśmy do Łagiewnik - opowiada dalej Maria Mientka. - Nawiedziliśmy Sanktuarium Bożego Miłosierdzia, gdzie znajdują się relikwie świętej Siostry Faustyny Kowalskiej, apostołki Bożego Miłosierdzia. Jej beatyfikacji i kanonizacji dokonał święty Jan Paweł II. Odwiedziliśmy także Centrum Świętego Jana Pawła II „Nie lękajcie się!”.
W następnych dniach pielgrzymi udali się do Sanktuarium Matki Bożej w Kalwarii Zebrzydowskiej, pojechali do Wadowic, do miejsca, gdzie urodził święty Jan Paweł II. Tam zwiedzili kościół, w którym został ochrzczony, Muzeum Świętego Jana Pawła II, które mieści się w domu rodzinnym Ojca Świętego, Zakopane stolicę Tatr, zobaczyli m.in. Wielką Krokiew, cmentarz na Pęksowym Brzysku, Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach i wjechali kolejką na Gubałówkę.
- Ostatnim miejscem, które nawiedziliśmy było Sanktuarium Matki Bożej Królowej Podhala w Ludźmierzu. Bogu niech będą dzięki i Matce Bożej oraz świętemu Janowi Pawłowi II za dar wspólnego pielgrzymowania - kończy pielgrzymka Maria Mientka.
wiwa


2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5