Świętowali i szczepili się

2021-09-07 20:17:38 (ost. akt: 2021-09-07 20:46:35)

Autor zdjęcia: Archiwum organizatora

W Sołectwie Wielki Dwór 5 września mieszkańcy świętowali podczas tegorocznego Święta Plonów i szczepili się.
Dożynkowa impreza rozpoczęła się od mszy świętej w kościele w Jarnołtowie podczas, której wniesiono wieniec z tegorocznych zbóż, dary od sołectwa oraz prezent od Koła Gospodyń Wiejskich SUPER BABKI.
— Dzień wcześniej nasz wieniec zdobył II miejsce w konkursie na dożynkach w Gminie Małdyty - informuje Milena Falkowska-Hojan, sołtys wsi Wielki Dwór, przewodnicząca KGW Super Babki
Po mszy rozpoczęła się impreza w świetlicy wiejskiej koncertem orkiestry Ochotniczej Straży Pożarnej w Zielonce Pasłęckiej, a po nim poczęstunek.
- Dania przygotowały panie z KGW - podkreśla pani sołtys. - Można było zjeść m.in. zupę meksykańską z pulpetami, babkę ziemniaczaną, kluski szare z boczkiem, bigos, gofry i ciasto. Zorganizowaliśmy także strefę dla dzieci z animatorami, którzy przygotowali dla najmłodszych zabawę z liną, bańki XXL , mini disco i odwiedziny żywej maskotki. Najmłodsi dostali także upominki od radnego Mirosława Cymer w postaci kosmetyków.
Dziękuję wszystkim, którzy uczestniczyli w organizacji naszych dożynek. Warto było, bo była to bardzo fajna impreza.
Święto Plonów w Wielkim Dworze pod hasłem #SzczepimySie z KGW dofinansowane było przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Organizator dożynek Sołectwo Wielki Dwór, a współorganizator sąsiednie Sołectwo Kadzie.
Red

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5