Salę ślubów zdobią teraz piękne obrazy

2021-08-24 19:23:38 (ost. akt: 2021-08-25 08:55:01)

Autor zdjęcia: Archiwum UTW

Stowarzyszenie Uniwersytet Trzeciego Wieku w Morągu, było organizatorem kolejnego wernisażu. Teraz salę ślubów, zdobią piękne obrazy Wandy Małkowskiej.
Autorka prac mieszka w Płocku, czas lata spędza w Kretowinach. Z wykształcenia prawnik, od około 40 lat jej pasją stało się malarstwo i fotografia. Pani Wanda wystawia swoje prace malarskie i fotograficzne w bardzo wielu miastach Polski, jednak uważa, że sale w Ratuszu morąskim szczególnie jej się podobają. Nie jest to więc pierwsza wystawa prac tej Pani w Morągu. Obecna nosi tytuł „Moje poszukiwania malarskie w trudnym czasie” Obrazy powstawały w ostatnich dwu latach. Tematyka bardzo różnorodna.

Sama autorka stwierdza „ Moje malowanie jest przekazem tego, co w czasie poprzedzającym – trudnym dla wszystkich – niepokoiło mnie, zaskakiwało i wzruszało. Poszukiwałam światła, przestrzeni i koloru… czegoś niedopowiedzianego rysu nostalgii, melancholii, nieuchwytnego piękna, nastroju, cichego trwania natury i spokojnej harmonii architektury”.

Na uwagę zasługuje różnorodność techniki malarskiej od pasteli, akwareli, farb olejnych po nową technikę malarską lanolinę.

Wśród gości obecnych na otwarciu, byli również zupełnie przypadkowi turyści, zachwyceni samą architekturą Ratusza i wystawą, nie ukrywali, że jest to wspaniała promocja miasta. Każdy miał możliwość porozmawiać z malarką, która ze swobodą i odrobiną refleksji opowiadała o prezentowanej kolekcji.
Wystawa „Moje poszukiwania malarskie w trudnym czasie” wpisuje się w realizację zadania – rozpowszechnianie lokalnej twórczości artystycznej i prowadzenie Galerii w Ratuszu. Realizowana przez UTW.

Wystawę można zwiedzać w dniach, poniedziałek – piątek 8. - 15.
do 24 września 2021r.
UTW

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5