Zapraszamy do biblioteki

2021-07-15 12:49:23 (ost. akt: 2021-07-15 12:52:29)

Autor zdjęcia: Archiwum MBP

Miejska Biblioteka Publiczna w Morągu zaprasza na “Handmade by MoniaS.” – nową wystawę w Gablocie Lokalnych Pasjonatów i wystawę fotografii Agaty Koziej-Iljasiuk “Zatrzymuję dla Was czas” .
Od 15 czerwca 2021 do 31 lipca 2021 na I piętrze Miejskiej Biblioteki Publicznej w Morągu
w Gablocie Lokalnych Pasjonatów gości nowa, kolorowa wystawa rękodzieła. Jej autorką jest pani Monika. Oglądając wystawę można przekonać się, że wachlarz prac pani Moniki jest bardzo szeroki – ekspozycja obejmuje maskotki, zabawki, figurki, a także opaski i inne dodatki oraz różnego rodzaju torebki i saszetki. Serdecznie zapraszamy do oglądania wystawy – przez najbliższy miesiąc można ją będzie znaleźć na I piętrze Miejskiej Biblioteki Publicznej w Morągu.
Co autorka pisze o sobie:
— “W kwietniu 2017 r. podjęłam decyzję o zakupie maszyny. Chociaż nigdy mnie do tego nie ciągnęło, to chciałam spróbować czegoś nowego. Spróbowałam najpierw na firankach – z jednej wielkiej udało mi się wykonać trzy panele o różnych długościach. Mam je do dzisiaj i wciąż są to moje ulubione firanki. Następnie kupiłam kilka metrów materiału, różne drobiazgi pasmanteryjne i przyszedł czas na uszycie czegoś do ubrania. Zrobiłam sobie wykrój na bluzę i… o dziwo – wyszła! Od tamtej pory szycie mnie wciągnęło – uspokaja mnie i sprawia, że mogę się zrelaksować. Dzieciom kupuję tylko skarpetki i buty – resztę tworzę sama”.

Od 10 czerwca 2021 do 30 lipca 2021 również w Galerii Lokalnych Artystów Miejskiej Biblioteki Publicznej w Morągu można podziwiać wystawę prac fotograficznych „Zatrzymuję dla Was czas” Agaty Koziej-Iljasiuk. Pani Agata, człowiek renesansu i tysiąca talentów, oligofrenopedagog, terapeuta zajęciowy, kuglarz, organizator sfery kultury, spełniona mama i żona. Urodziła się w Reszlu, miasteczku ostatniej czarownicy, pełnym pięknych miejsc, urokliwych zakątków i wszechobecnej, wyjątkowej aury sprzyjającej twórczej pracy lokalnych artystów. Podtrzymując tradycje rodzinnego miasta, pani Agata od kilku lat czaruje magicznymi kadrami pięknych portretów, zdjęć rodzinnych, dziecięcych i ciążowych.  Po prostu lubi cykać fotki, bo dzięki temu może zatrzymać ten konkretny, idealny moment i uchronić go przed upływem czasu.      
Jak mówi sama o sobie: — „Duża wrażliwość pozwala mi odkryć to co piękne, pozwala pokazać mi jak widzę świat, uchwycić błysk w oku kobiety, ukazać najszczerszy uśmiech dziecka.”
Zapraszamy do oglądania ekspozycji w godzinach otwarcia Wypożyczalni.
Red źródło: MBP


2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5