Zaopiekowali się rodziną zbłąkanych łabędzi

2021-07-08 10:02:42 (ost. akt: 2021-07-08 10:04:36)

Autor zdjęcia: Archiwum KPP Iława

W pobliżu miejscowości Boreczno policjanci interweniowali wobec łabędziej rodziny, która zmęczona upałem, idąc drogą szukała dostępu do wody.
Jak się okazuje służba w policji to nie tylko walka z przestępcami i wykrywanie różnych wykroczeń. Zdarzają się również nietypowe i wyjątkowe interwencje, taka jak właśnie ta. Policjanci w trakcie służby oraz poza nią niosą pomoc potrzebującym, którzy znajdują się w najróżniejszych sytuacjach życiowych. Taka pomoc potrzebna jest nie tylko ludziom ale i zwierzętom.
- Tak też stało się w środę 30.06.2021 kilka minut po godz. 10. Oficer dyżurny iławskiej policji został poinformowany o nietypowych pieszych idących z Boreczna w kierunku Iławy - informuje asp. Joanna Kwiatkowska, rzecznik prasowy iławskiej policji. - Zgłaszający podał, że dwa dorosłe łabędzie i pięć małych idą drogą, przez co stwarzają zagrożenie dla siebie oraz innych uczestników  ruchu drogowego. Oświadczył również, że nie mają drogi ucieczki w razie niebezpieczeństwa. 
Policjanci, którzy często ratują mienie, zdrowie i życie ludzkie, nie przechodzą również obojętnie wobec zwierząt potrzebujących pomocy. Dlatego natychmiast funkcjonariusze pojechali we wskazanym kierunku, gdzie zauważyli idące drogą ptaki. Na miejsce również przyjechał pracownik Urzędu Miasta w Zalewie.

Policjanci wspólnie z mężczyzną zadbali o bezpieczeństwo ptaków jak i innych uczestników ruchu drogowego i z ruchliwej drogi przeprowadzili zwierzęta na pole. Następnie funkcjonariusze odprowadzili je do najbliższego akwenu.
Dzięki informacji od zgłaszającego i wspólnym działaniom pracownika urzędu oraz policjantów łabędzia rodzina bezpiecznie  wróciła do wody.
źródło: KPP Iława
Wiwa
w.witos@gazetaolsztynska.pl

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5