Justyna i Piotr Mistrzami Polski

2021-07-05 11:24:03 (ost. akt: 2021-07-06 12:07:27)

Autor zdjęcia: Archiwum Klub MUKS Victoria

Zawodnicy Klubu MUKS Victoria Morąg ponownie sięgnęli po złoto. Rewelacją turnieju w kategorii P20 okazał się debiutant Piotr Żuchowski, zdobywając złoty medal. Zawodnik został także najlepszym technikiem w kategorii P20.
Do Białegostoku, który był po raz kolejny gospodarzem XIII Technicznych Mistrzostw Polski w Taekwondo Olimpijskim oraz VI Mistrzostw Polski Osób Niepełnosprawnych w Taekwondo Olimpijskim pod opieką trenerki Anny Jabłońskiej, pojechało 5 reprezentantów klubu MUKS Victoria Morąg: Mariusz Gawroński, Piotr Żuchowski, Justyna Konieczna, Miłosz Iwaniec, Bartosz Drzynicki, którzy podczas zawodów zaprezentowali bardzo wysoki poziom.
- Jako pierwszy wystartował Mariusz Gawroński, który po latach przerwy powrócił do treningów i zaczął udane starty w kategorii masters (do 50 lat) - relacjonuje pobyt zawodników Bartosz Małecki, trener MUKS Victoria Morąg. - Po wykonaniu 2 układów nasz zawodnik ostatecznie uplasował się na 5 miejscu. Biorąc pod uwagę lata przerwy w treningu jest to bardzo dobry wynik, który w perspektywie przyszłorocznych Mistrzostw pozwala realnie myśleć o medalu. Druga na matę weszła Justyna Konieczna, która była bezkonkurencyjna w kategorii P10 kobiet, zdobyła złoty medal i dostała statuetkę za najlepszą techniczkę.

- Po Justynie na matę wszedł nasz debiutant Piotr Żuchowski, w kategorii P20, który okazał się rewelacją turnieju w tej kategorii, zdobywając złoty medal - podkreśla trener Małecki. - Ponadto nasz zawodnik został najlepszym technikiem w kategorii P20. Radość była ogromna tym bardziej, że były to pierwsze zawody w których uczestniczył Piotr.
Dla Piotra wygrana też była dużym zaskoczeniem. Jak powiedział dla gazety - Nie spodziewał się, że osiągnie taki sukces, tym bardziej, że był to jego pierwszy turniej.
- Cieszę się z wygranej, ale nie spodziewałem się tego - mówi Piotr Żuchowski. - Trenowałem od niedawna. Na początku był to dla mnie lekki stres, ale się nie poddawałem. Lubiłem chodzić na te zajęcia, więc na nie uczęszczałem.Będę dalej ćwiczył i postaram się być jeszcze lepszy w tym sporcie. Teraz myślę, że już wcześniej mogłem się na nie zapisać, ale i tak jestem zadowolony, że trafiłem do trenera Bartosza Małeckiego. Jest super.

Następną konkurencją był występ juniorów młodszych 12-14 lat, gdzie morąski klub reprezentowało 2 zawodników: Miłosz Iwaniec i Bartosz Drzynicki.
- Rywalizacja w tej kategorii była bardzo zacięta i wyrównana - opowiada dalej Bartosz Małecki. - Bartosz Drzynicki, który wykonał poprawnie 2 układy ostatecznie uplasował się tuż poza podium zajmując IV miejsce. Jak wyrównany był poziom zawodów świadczy to, że do zajęcia miejsca III zabrakło Bartkowi 0,06 pkt, natomiast do miejsca I zabrakło 0,5 pkt. Także różnice były minimalne i w czołowej piątce nie przekroczyły nawet jednego punktu. Niestety nasz kolejny reprezentant w tej kategorii, Miłosz Iwaniec zajął miejsce V.
Na zakończenie zawodów po raz drugi wystartowała Justyna Konieczna w kategorii junior kobiety 15-17 lat, która - jak powiedział trener Małecki - również tym razem spisała się znakomicie.
- Po rewelacyjnym wykonaniu 2 układów nasza zawodniczka wywalczyła II miejsca i tym samym została V-ce Mistrzynią Polski w Taekwondo, przegrywając jedynie 0,5 punktem z zawodniczką kadry narodowej Patrycją Perner, która występowała u siebie. Techniczne Mistrzostwa Polski, były dla nas bardzo udane, większość zawodników zdobyła cenne doświadczenie. Zobaczyli również, że z roku na rok poziom zawodów jest coraz wyższy w związku z tym wymagane jest coraz lepsze przygotowanie techniczne i systematyczne treningi - kończy zadowolony trener Małecki.


WYNIKI ZAWODNIKÓW
Justyna Konieczna – I miejsce w kategorii P10, 2 miejsce w kategorii junior
Piotr Żuchowski – I miejsce w kategorii P20
Bartosz Drzynicki – IV miejsce w kategorii junior młodszy
Miłosz Iwaniec – V miejsce w kategorii junior młodszy
Mariusz Gawroński – V miejsce w kategorii masters

Wiesława Witos
w.witos@gazetaolsztynska.pl


2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5