W jeziorze utonął 43-latek

2021-06-10 12:00:30 (ost. akt: 2021-06-10 12:08:19)

Autor zdjęcia: Archiwum KPP Iława

W Jeziorze Pozorty utonął mężczyzna. Kiedy znajomy 43 – latka próbował złapać ręką pomost ten wpadł do wody. Pomimo podjętej akcji reanimacyjnej nie udało się go uratować.
o tragicznego zdarzenia doszło w czwartek 3 czerwca kilka minut po godz. 9. 43-latek wspólnie z kolegą pływał rowerem wodnym po Jeziorze Pozorty.
- Jak wstępnie ustalili policjanci, gdy mężczyźni opłynęli jezioro wracając do brzegu dopłynęli do pomostu - informuje asp. Joanna Kwiatkowska, oficer prasowy iławskiej policji. - Kiedy znajomy 43 – latka próbował złapać ręką pomost ten wpadł do wody. Przybyli na miejsce strażacy z OSP Zalewo, JRG Morąga, Ostródy i Iławy, odnaleźli w wodzie mężczyznę i podjęli akcję reanimacyjną. 
Do działań dołączyły jeszcze wezwane na pomoc służby medyczne. Niestety, pomimo podjętej akcji reanimacyjnej mieszkańca powiatu pilskiego nie udało się uratować. Przybyły na miejsce lekarz stwierdził zgon.
- To  już 2 utonięcie w tym roku na wodach naszego powiatu - dodaje asp. Joanna Kwiatkowska. - Po raz kolejny apelujemy o rozsądek, ostrożność i trzeźwe myślenie podczas letniego wypoczynku - chwila nieuwagi może skończyć się tragicznie!
Wielu tragedii nad wodą można by uniknąć. Pamiętajmy przede wszystkim o zachowaniu podstawowych zasad bezpieczeństwa w czasie wypoczynku.

ww
w.witos@gazetaolsztynska.pl

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5