Można zanocować w lasach Nadleśnictwa Dobrocin

2021-05-01 11:51:22(ost. akt: 2021-05-01 12:11:34)

Autor zdjęcia: Archiwum nadleśnictwa

W lasach Nadleśnictwa Dobrocin na sympatyków leśnych aktywności, a zwłaszcza pasjonatów surwiwalu i bushcraftu, czekają strefy „Zanocuj w lesie” od dziś dostępne w 6 miejscach.
Nadleśnictwo Dobrocin przystąpiło do Programu „Zanocuj w lesie” i wyznaczyło miejsca przeznaczone dla miłośników bushcraftu i survivalu, gdzie zainteresowani mogą biwakować. Zamieściło mapkę z lokalizacją miejsc wyznaczonych do noclegu na swoim portalu.


Przed wyprawą warto zapoznać się z:
1. Regulaminem korzystania z obszaru.
2. Informacjami, gdzie wyznaczone są miejsca do rozpalenia ogniska i czy te są zaopatrywane w drewno i na jakich zasadach można z niego korzystać. Jeśli nie, należy drewno przynieść ze sobą: miejsce przeznaczone na ognisko znajduje się na terenie leśnictwa Sambród.
3. Mapą okresowego zakazu wstępu do lasu (https://zakazywstepu.bdl.lasy.gov.pl/zakazy/). Przed wyjściem do lasu, sprawdź, czy obszar nie znajduje się na obszarze objętym zakazem.
4. Zasadami bezpiecznego korzystania z lasu
5. Z informacjami, gdzie mogą być prowadzone prace gospodarcze. Na powierzchni tej obowiązuje zakaz wstępu.
6. W okresie jesiennym i zimowym z terminami polowań zbiorowych, które koła łowieckie mają obowiązek podawać do wiadomości gmin. Na obszar na którym odbywa się polowanie, obowiązuje zakaz wstępu!

Jeśli nocleg przewiduje więcej niż 2 noce lub/i więcej niż 9 osób w jednym miejscu trzeba wypełnić formularz zgłoszenia noclegów i uzyskać zgodę nadleśnictwa. Zgłoszenie następuje poprzez wypełnienie formularza [na portalu nadleśnictwa] oraz przesłanie go na adres dobrocin@olsztyn.lasy.gov.pl nie później niż 2 dni robocze od planowanego noclegu. Pozytywna odpowiedź mailowa z nadleśnictwa jest wyrażeniem zgody na zaplanowane noclegi.

Kontakt do koordynatora programu w nadleśnictwie: Paulina Partyka-Drzazga, tel. 89 758 17 72 wew. 49 mail: paulina.partyka@olsztyn.lasy.gov.pl

Program „Zanocuj w lesie” powstał w ramach kontynuacji założeń zawartych w ogólnopolskim pilotażu udostępnienia obszarów leśnych celem uprawiania aktywności typu bushcraft i surwiwal. Po ponad rocznym okresie trwania pilotażu, ankietowaniu osób korzystających z obszarów pilotażowych, zarządców terenu, rozmowach ze środowiskiem bushcraftowym i surwiwalowym powstał pomysł przekształcenia pilotażu w stały program.

Źródło: Gazeta Olsztyńska

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5