W morąskiej pływalni będzie nowy punkt szczepień

2021-04-23 21:48:47 (ost. akt: 2021-04-26 10:25:55)

Autor zdjęcia: Wiesława Witos

W Morągu uruchomiony zostanie powszechny punkt szczepień. Już w maju w pomieszczeniach pływalni „Morąska Perła” od piątku do soboty będzie mogło zaszczepić się około 1000 osób.
Punkt będzie nadzorował Szpital Miejski w Morągu, który ma doświadczenie, bo przeprowadza szczepienia przeciw Covid-19 również w swojej placówce. Personel i sprzęt medyczny także będzie pochodził ze szpitala w Morągu.

- Punkt szczepień będzie czynny od poniedziałku do soboty w godz. od 8.do 20 - informuje Ewa Michałowska, prezes Szpitala Miejskiego w Morągu. - Planujemy dziennie zaszczepić około 300 osób. Jesteśmy już przygotowani.

Punkt ruszy jak tylko NFZ wyda decyzję w tej sprawie. Formalny odbiór punktu odbył się w piątek 23 kwietnia br. Komisja sprawdziła przygotowane pomieszczenia i oceniła bardzo dobrze. A wszystko to dzięki morąskiemu samorządowi, który wyszedł naprzeciw potrzebom swoich mieszkańców.

- Od początku szczepień wiedzieliśmy, że za mało jest punktów szczepień w Morągu, bo tylko szpital i to dzięki współpracy z panią prezes, która znalazła pomieszczenia w szpitalu, a wcale nie musiała, bo szpital ma inne zadania do realizacji, utworzył taki punkt szczepień - mówi Tadeusz Sobierajski, burmistrz Morąga.

Zdaniem burmistrza powinny to zrobić placówki podstawowej opieki zdrowotnej, powinny dbać o swoich pacjentów i zabezpieczać punkty szczepień nawet wynajmując pomieszczenia do tego celu, niestety tego wszystkie nie zrobiły. Tylko POZ przy ulicy Warmińskiej utworzyła punkt szczepień, a dwie pozostałe nie, zostawiając swoich pacjentów przypadkowi i samym sobie.

- Jak tylko pojawiła się szansa, że gminy mogły zgłaszać akces do tworzenia punktów szczepień powszechnych to my natychmiast taki akces złożyliśmy - podkreśla burmistrz Sobierajski. - Po otrzymaniu akceptacji na utworzenie punktu zajęliśmy się jego przygotowaniem. Gmina zabezpiecza infrastrukturę i personel administracyjny. Natomiast szpital sprzęt medyczny i personel medyczny. 


Wiesława Witos
w.witos@gazetaolsztynska.pl


Źródło: Gazeta Olsztyńska

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5