Terytorialsi na żywo

2021-04-20 22:50:35 (ost. akt: 2021-04-20 22:59:12)

Autor zdjęcia: Archiwum WOT

Terytorialsi z 4. Warmińsko-Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej w czwartek 22 kwietnia o godz. 17 przedstawią kuluary szkolenia podstawowego na żywo.
Uczestnicząc w tym wirtualnym spotkaniu w szybki i łatwy sposób możemy dowiedzieć się jak wygląda szkolenie podstawowe żołnierzy WOT oraz na czym polega służba w WOT.
- Spotkania online są skierowane do osób, które chciałyby dowiedzieć się na czym polega służba w Wojskach Obrony Terytorialnej, a w przyszłości także zasilić nasze szeregi - informuje ppłk. Artur Lichończak, zastępca dowódcy 4. Warmińsko-Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej. (...) Przedstawimy w pigułce jak wygląda szkolenie podstawowe i z czym przyjdzie się zmierzyć nowym kandydatom. Podczas spotkania dowiemy się jakie wyzwania czekają na ochotników, jak wygląda ich szesnaście dni szkolenia zakończone egzaminem- tzw. pętlą taktyczną. Na zakończenie będzie oczywiście czas na zadawanie pytań, które pomogą nam rozwiać wszelkie wątpliwości i podjąć decyzję. Po zakończonej transmisji do dyspozycji zainteresowanych służbą w WOT pozostają nasi żołnierze- rekruterzy, którzy telefonicznie będą mogli udzielić wszelkich informacji.

- Jeśli posiadasz polskie obywatelstwo, jesteś pełnoletni, jesteś zdrowy fizycznie i psychicznie by pełnić służbę wojskową, jesteś niekarany, nie pełnisz innego rodzaju służby wojskowej oraz nie posiadasz przydziału kryzysowego to zgłoś się do nas – wyjaśnia szer. Sabina Mazurek z 4.W-MBOT – Przed nami perspektywa wakacji i spędzenia ich w koszarach, w tym przypadku również mamy przygotowaną ofertę szkoleniową. Podczas najbliższego spotkania online dowiemy się jakie są możliwości podnoszenia swoich kwalifikacji i rozwoju w WOT. Rekrutacja online skierowana jest do wszystkich chętnych, którzy swoją przyszłość wiążą z Wojskami Obrony Terytorialnej.

Aby uczestniczyć w spotkaniu należy wejść na profil społecznościowy Facebook – Wojska Obrony Terytorialnej. Cała transmisja na żywo prosto z pętli taktycznej czyli egzaminu zwieńczającego szkolenie podstawowe.
Paulina Kucińska, rzecznik prasowy 4.W-MB OT

źródło: Gazeta Morąska2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5