Jechała z prędkością 133 km/h w terenie zabudowanym

2021-04-06 12:10:07(ost. akt: 2021-04-06 12:15:01)

Autor zdjęcia: Archiwuym KWP

Rażąco przekroczyła prędkość w terenie zabudowanym. Straciła prawo jazdy na 3 miesiące.
Nadmierna prędkość nadal pozostaje jednym z głównych czynników wpływających bezpośrednio na bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego. Policjanci apelują o rozważną i zgodną z przepisami jazdę. Wczoraj, funkcjonariusze zatrzymali kolejne prawo jazdy kierującej, która rażąco przekroczyła prędkość w terenie zabudowanym.
Funkcjonariusze z policyjnej grupy „SPEED” podczas patrolu powiatu iławskiego zauważyli, że jedną z dróg w gminie Iława kierująca vw, jedzie bardzo szybko. W trakcie pomiaru okazało się, że kobieta w obszarze zabudowanym jechała z prędkością 133 km/h. Policjanci zatrzymali ją do kontroli drogowej, wylegitymowali oraz sprawdzili w policyjnych systemach. 65 – latka za popełnione wykroczenie została ukarana mandatem a jej konto powiększyło się o 10 punktów karnych. Mundurowi zatrzymali również prawo jazdy kobiecie.

Policjanci apelują!
Kierowca, który przekroczy prędkość w terenie zabudowanym o co najmniej 50 km/h straci prawo jazdy na okres 3 miesięcy. Jeżeli, pomimo utraty prawa jazdy, taka osoba będzie nadal poruszała się samochodem i zostanie zatrzymana przez policję, okres zatrzymania prawa jazdy wydłuży się do 6 miesięcy. Jeśli to nadal nie zniechęci kierowcy - ryzykuje on utratą uprawnień i ponownym przystąpieniem do egzaminu na prawo jazdy.
W 2020 roku na terenie powiatu iławskiego doszło do 890 zdarzeń drogowych w 178 przypadkach był one spowodowane niedostosowaniem prędkości do warunków ruchu.
źródło:KPP Iława

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5