Morąski sztab WOŚP podliczył finał

2021-02-02 18:18:42(ost. akt: 2021-02-02 18:31:18)

Autor zdjęcia: Archiwum MDK

Mieszkańcy jak zwykle nie zawiedli. Na koncie wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy znalazło się w tym roku 73 039,33 złotych.
Z powodu obostrzeń związanych ze stanem epidemii tradycyjny finał nie mógł się odbyć, ale orkiestrowy sztab z Morąskiego Domu Kultury DK i tak przygotował moc atrakcji, które można było śledzić online na Facebooku. Szefem sztabu jak co roku była Beata Cetkowska.

Nieodłączny element każdego finału WOŚP tj. licytacje odbywały się również online. Każda osoba, która wylicytowała daną rzecz musiała odebrać ją indywidualnie po wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznym.

Hitem tegorocznego Finału była ciepła kawa oraz kiermasz ciast i wypieków upieczonych przez Koła Gospodyń Wiejskich w Jureckim Młynie i Plebania Wólka, Jurkach, Strużynie, Markowie. Kiermasz wsparła Restauracja „Piekarnia” pysznym chlebem, smalcem, smażonymi śledziami. Po raz kolejny hitem okazała się grochówka, bigos oraz kiełbaska z grilla przygotowana przez wolontariuszy z Morąskiego Stowarzyszenia Miłośników Sportów Towarzyskich i Rekreacji.

Dzięki zbiórce przeprowadzonej przez wolontariuszy na terenie miasta i gminy Morąg, gminy Małdyty oraz dzięki zaangażowaniu mieszkańców w licytacje morąski sztab podczas 29. Finału WOŚP zebrał 73.039,33 zł oraz walutę obcą. Dziękujemy wolontariuszom, darczyńcom i sponsorom!

Źródło: Gazeta Olsztyńska

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5