Piachu i soli wysypią tyle, ile nakaże właściciel dróg

2017-02-10 13:03:09(ost. akt: 2017-02-10 13:08:05)

Autor zdjęcia: Archiwum Czytelnika GM

Śliskie nawierzchnie, wysokie warstwy lodu i zamarzniętego śniegu, koleiny to jedne z wielu utrudnień na drogach, o których mówią i na co skarżą się nasi Czytelnicy. — Wiele razy widzę jak pług jedzie, ale nie odśnieża i mało tego, nie sypie piachu! — mówią kierowcy i piesi użytkownicy dróg.
— Do Królewa drogą strach jechać — opowiada Ewa Szymborska, mieszkanka Królewa — Jeżdżę tą drogą codziennie do pracy do Morąga. Często nawet z dzieckiem. Oblodzona droga, grube warstwy lodu, koleiny. Nie ma jak się wyminąć z innym pojazdem. (...)
— A jak ma pomóc jak widzę jak jeżdżą z podniesionym pługiem i nawet niczym nie sypią? — mówi inny użytkownik drogi. Po co jadą i paliwo marnują? Nie wiem.
Sprawdziliśmy jak to jest z tym odśnieżaniem. Okazuje się, że to nie jest tak, że firmy, które wygrały przetarg jeżdżą sobie jak chcą i gdzie chcą to odśnieżają, albo sypią piach czy też sól. To właściciele dróg wytyczają im miejsca gdzie mają odśnieżać i gdzie mają sypać piachem. Nawet mają wyliczone ile należy na dany odcinek wysypać piachu bądź soli.


Więcej na ten temat w Gazecie Morąskiej


Wiesława Witos
w.witos@gazetaolsztynska.pl


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.  Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się  informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaKomentarze (4) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. stefan #2194239 | 5.172.*.* 3 mar 2017 15:10

  Zima za nami na drogach nie ma już śniegu. Pojawiło się niestety coś bardziej niebezpiecznego. Nie mam takiej możliwości aby wręczyć komuś 'OSKARA' za stan dróg w gminie i mieście Morąg. Tak dziurawych dróg nie widziałem już bardzo dawno. najgorsze jest to że sytuacja nie ulega poprawie a z roku na rok jest coraz gorzej. Nie tak dawno można było zauważyć ekipy 'naprawiające/łatające' dziury w Morągu. Gdyby żył Bareja miał by nie lada gratkę. Pozdrawiam osoby odpowiedzialne za taki stan rzeczy, tak trzymać Panowie.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

 2. R #2179733 | 31.1.*.* 11 lut 2017 17:38

  Właściciel i zarządca tej drogi ten sam a odśnieżanie i posypywanie drogi różni się. Morąg czeka aż snieg się ubije, Pasłęk stara się bardziej dbać o drogę. Zauważalna różnica zaczyna się na granicy gmin... kierunek Pasłęk OK, kierunek Morąg masakra. Do Królewa to niech przejedzie się np. rowerem burmistrz i oceni jakość jazdy taką drogą.

  odpowiedz na ten komentarz

 3. marta #2178823 | 176.97.*.* 10 lut 2017 14:47

  tak jest, jak nie ma zlecenia z góry, to niestety. Nie przeskoczysz tego...hmmm

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. ona #2178814 | 37.248.*.* 10 lut 2017 14:27

   Tak, to właściciele dróg o wszystkim decydują, a gdy widzicie piaskarkę z podniesionym pługiem, która nie sypie akurat tej drogi, to proszę się nie denerwować, bo jest tak, że aby piaskarka przejechała na wyznaczoną dla niego do posypania trasę musi przejechać drogą, której mu nie wyznaczono, przefrunąć się nie da więc musi jechać, a ludzie klną, że drogowcy nie sypią i nie odśnieżają. Czasami trzeba pomyśleć zanim się obrobi tyłki drogowcom. Oni mają nad sobą wyższych zarządców i to oni decydują o wszystkim.

   Ocena komentarza: warty uwagi (4) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

   2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5