Razem będą patrolować miasto

2016-07-21 14:08:02(ost. akt: 2016-07-21 14:10:04)

Autor zdjęcia: Archiwum KWP

Na ulicach miast i gmin powiatu ostródzkiego można będzie spotkać wspólne patrole Policji i słuchaczy Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie. Młodzi funkcjonariusze szkoły policyjnej podczas wspólnych służb ze starszymi i doświadczonymi kolegami będą mogli z bliska przyjrzeć się policyjnej pracy.
Od 20 lipca przez kilka dni funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Ostródzie i Komisariatu Policji w Morągu będą szkolić kursantów Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie. Słuchacze nabywać będą cennego doświadczenia u boku policjantów służby patrolowej i dzielnicowych. Policjanci czuwać będą nad bezpieczeństwem miast i gmin oraz ich mieszkańców poprzez wzmożone kontrole miejsc publicznych.
— Codziennie po odprawie i omówieniu zadań, funkcjonariusze ruszą do miejsc pełnienia służby — informuje st.asp. Janusz Karczewski z ostródzkiej policji. — W ten sposób młodzi kursanci pod okiem starszych kolegów  będą zdobywać doświadczenie i rozwijać  swoje umiejętności, które w przyszłości będą mogli wykorzystać w pracy zawodowej.
Wspólne patrole możliwe są dzięki porozumieniom zawartym  miedzy innymi przez Komendanta Powiatowego Policji w Ostródzie z przedstawicielami władz miasta i powiatu.
Kolejni kursanci Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie odwiedzą jednostkę już w przyszłym tygodniu.


red
morag@gazetaolsztynska.pl


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.  Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się  informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. wrdp #2031003 | 89.228.*.* 21 lip 2016 23:06

    oo w końcu wyszli z nory hehe nie to ze chcę byście chodzili ale po prostu dajcie mi wypić piwko w piątkowe popołudnie czy tez w sobote i inne dni po prostu zawracacie nam dupe a tam ktos komus piwnice okrada :-) pozdrawiam degustator piwa joł

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) odpowiedz na ten komentarz

  2. frtu #2030717 | 37.47.*.* 21 lip 2016 15:41

    ten mały to koterwas

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-4) odpowiedz na ten komentarz

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5