Kamil Horba, wicemistrzem Polski w Biegu Górskim Służb Mundurowych

2016-07-19 12:02:44(ost. akt: 2016-07-19 12:07:26)
Jak zawsze w pierwszą niedzielę lipca, odbył się VIII Międzynarodowy Bieg Górski Anglosaski "LIMANOWA FORREST". Wśród elitarnej grupy zawodników specjalizujących się w biegach ekstremalnych znalazł się także szer. Kamil Horba, reprezentant 20 Bartoszyckiej Brygady Zmechanizowanej. Zajął drugie miejsce w kategorii służby mundurowe.
Trasa Forresta przebiega po szlakach turystycznych, drogach leśnych, polnych, miejscami kamienistych i częściowo po asfalcie prowadząc na ''Miejską Górę'' (716 m. n.p.m.), na której wznosi się Milenijny Krzyż - najwyższy stalowy krzyż w Polsce (2,5 x większy od tego na Giewoncie). W tym roku bieg był wyjątkowo trudny, nie tylko ze względu na trasę i ukształtowanie terenu ale także ulewny deszcz, który towarzyszył zawodnikom już od rana.
Wystartowało w nim 292 zawodników z Polski i z zagranicy. Wśród elitarnej grupy zawodników specjalizujących się w biegach ekstremalnych nie mogło zabraknąć reprezentanta naszej jednostki. Szer. Kamil Horba, bo o nim mowa, zmierzył się min. z zawodnikami-żołnierzami z jednostek specjalnych WP i ostatecznie, z wynikiem 0:31:10,68, w kategorii Służby Mundurowe – zajął II miejsce.
Po dotarciu na metę każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy medal, wodę i ciepły posiłek oraz na deser i uzupełnienie kalorii lody na patyku, a zwycięzcy w klasyfikacji generalnej i wiekowej statuetki i cenne nagrody - najlepsi, czyli Danusia Woszczek reprezentująca Komendę Powiatową Policji w Puławach i Sergii Rybak z Ukrainy po 1000 zł. Wszyscy zawodnicy mieli również możliwość wygrania w konkursie licznych, atrakcyjnych nagród rzeczowych.red
morag@gazetaolsztynska.pl


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.  Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się  informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Krzysztof #2030227 | 188.146.*.* 20 lip 2016 19:00

    Z całym szacunkiem dla sukcesu Pana Kamila ale wchodziłem na stronę tego biegu i nie ma tam nigdzie napisane że były to jakieś mistrzostwa Polski. Uważam że ta informacja jest nieprawdziwa. Redaktorzy powinni przed publikacją sprawdzać czy artykuły nie mijają się z prawdą.

    odpowiedz na ten komentarz

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5