Na Sienkiewicza będzie bezpieczniej

2016-06-27 11:00:12(ost. akt: 2016-06-27 11:07:26)

Autor zdjęcia: Wiesława Witos

Już niedługo, bo do końca czerwca tego roku poprawi się stan bezpieczeństwa na ulicy Sienkiewicza w Morągu. W związku z tym Zarząd Dróg Powiatowych w Ostródzie wprowadzi zmiany. Zostaną zamontowane azyle dla pieszych i wyznaczone nowe przejście.
Pisaliśmy już, że o poprawę bezpieczeństwa na ulicy Sienkiewicza w Morągu do Zarządu Dróg Powiatowych w Ostródzie monitowali burmistrz Morąga Tadeusz Sobierajski i przewodniczący osiedla Sienkiewicza Mirosław Panek.
Wicestarosta powiatu ostródzkiego Edmund Winnicki zareagował pozytywnie na sygnały mieszkańców i już ruszyły prace nad wprowadzeniem zmian w ciągu ulicy Sienkiewicza.
— Zgadzam się z tym, że ulica Sienkiewicza w Morągu jest bardzo niebezpieczna dla pieszych — mówi wicestarosta Edmund Winnicki. — To prosty odcinek szerokiej drogi, który sprzyja rozwijaniu dużych prędkości przez pojazdy. Przebiega ona przez osiedle mieszkaniowe z kompleksem sportowym, supermarketem oraz w pobliżu krytą pływalnią. Wszystkie te okoliczności sprawiają, że ulica jest bardzo niebezpieczna. Bezpieczeństwo mieszkańców powiatu jest dla nas bezcenne, a życie ludzkie nie ma ceny. Inwestycja ta ma poprawić bezpieczeństwo i dlatego warto ją zrealizować. I to robimy.

Więcej na ten temat w Gazecie Morąskiej

wiwa
morag@gazetaolsztynska.pl

Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.  Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się  informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Komentarze (5) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. kkk #2028291 | 80.213.*.* 17 lip 2016 07:39

  a ten słupek graniczny który stoi na chodniku pół metra za zebrami i straszy to cooo bezpieczny ???? ja się pytam pana MP ,oglądasz Tv Morąg i podziwiasz się jaki ty dobry ,czekaj aż ktoś sobie coś połamie jadąc rowerem z Mickiewicza wpadnie od razu na Sienkiewicza

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

 2. Ja #2023976 | 89.228.*.* 8 lip 2016 23:26

  Gdyby decydowała profesjonalnie Pani Dyrektor ZDP to może byłoby lepiej,Ale specjalista po AWF-ie decyduje więc jest jak jest.Publiczne pieniądze w błoto.

  odpowiedz na ten komentarz

 3. MIESZKANIEC #2019518 | 188.146.*.* 1 lip 2016 12:19

  Tam są potrzebne konkretne spowalniacze a nie jakieś debilne wysepki .Racja jaka policja i bezpieczeństwo w tym mieście można robić co się chce. Też miałem przypadek dzwoniąc po interwencję usłyszałem że niema radiowozu parodia i żenada. Często wieczorami można spotkać radiowóz nad Skiertągiem gdzie odpoczywają policjanci posilając się. Bo na mieście to rzadki widok zobaczyć radiowóz.

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) odpowiedz na ten komentarz

 4. jarek #2019157 | 79.187.*.* 30 cze 2016 15:50

  proszę zwrócić uwagę na bezpieczeństwo dzieci i dorosłych na ulicy Mickiewicza od dworca do skrzyżowania z ulicą 3 maja. samochody niejednokrotnie jeżdżą tam z prędkością dochodzącą do 100 km na godzine.policja nie reaguje a dzieje sie to koło komisariatu policji

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

  1. pieszy #2018053 | 188.33.*.* 28 cze 2016 21:00

   Nie tylko Sienkiewicza jest niebezpieczna, wszystkie ulice Morąga są niebezpieczne dla pieszych. Zobaczcie co dzicz za kierownicą wyczynia przy szpitalu - parkowanie na zakręcie przy szpitalu, parkowanie na trawnikach, chodnikach gdzie popadnie bez użycia mózgu czy to bezpieczne. A gdzie w takim razie morąskie krawężniki !?! Niedojdy do których ilekroć się dodzwonisz to mówią, że nie mają wolnego radiowozu....ale do podwożeena się do domów to mają. Żenua.

   Ocena komentarza: warty uwagi (4) odpowiedz na ten komentarz

  2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5