Biało-czerwoną przynieśli pod ratusz

2016-05-04 13:42:35(ost. akt: 2016-05-04 13:45:09)

Autor zdjęcia: Archiwum TPD

Marsz, podniesienie flagi, przemówienia, to tylko niektóre punkty programu obchodów Święta Flagi w Morągu, których organizatorem w ramach zadania publicznego Gminy Morąg było, wspomagane przez Morąski Dom Kultury, Towarzystwo Przyjaciół Dzieci.
W tegorocznych obchodach święta flagi pierwsze miejsce zajmowała biało czerwona, którą z ulicy Szkolnej pod ratusz przynieśli harcerze z Hufca Morąg i Hufca Ostróda. Jak co roku głównym punktem uroczystości było wciągnięcie flagi na ratusz przez burmistrza Morąga Tadeusza Sobierajskiego. Po okolicznościowym przemówieniu burmistrza, odbyła się krótka część artystyczna. Następnie odbył się pokaz składania flagi RP w wykonaniu harcerzy z 45 Drużyny Harcerzy KRAAL. W dalszej części programu odbyło się wręczenie nagród laureatom konkursu plastycznego "Za co kocham Polskę" i wiedzy o polskich symbolach narodowych. Uwieńczeniem uroczystości było wypuszczenie 500 szt balonów w kolorze białym i czerwonym. 
źródło: TPD


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.  Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się  informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5