UKS Jedynka druga

2014-07-02 16:06:11(ost. akt: 2014-07-02 16:08:12)

Autor zdjęcia: Archiwum UKS Jedynak Morąg

W sobotę, 28 czerwca w Olsztynie został rozegrany turniej piłki ręcznej seniorów o puchar prezesa Warmińsko –Mazurskiego Wojewódzkiego Związku Piłki Ręcznej w Elblągu. Celem turnieju była popularyzacja piłki ręcznej oraz integracja środowiska piłkarzy ręcznych na Warmii i Mazurach.
W turnieju wzięły udział zespoły :KS Szczypiorniak Olsztyn, MKS Truso Elbląg, UKS Jedynka Morąg, UKS Jaćwingowie Gołdap. Jako pierwsze wyszły na parkiet zespoły z Morąga i Olsztyna. W pierwszej połowie wynik oscylował przy remisie, druga połowa wyglądała już nieco inaczej, a to za sprawą celnych rzutów Bartosza Bartnickiego, Mateusza Głodowskiego, Michała Zielińskiego, Michała Przybysza oraz bardzo dobrej gry w obronie Damiana Koprowskiego, Karola Kosińskiego, Patryka Buluka, mecz zakończył się wynikiem 21-18(11-10) dla zespołu z Morąga. Następnym przeciwnikiem morąskich szczypiornistów był zespół Jaćwingowie Gołdap, podobnie jak w pierwszym spotkaniu oba zespoły nie mogły wypracować większej przewagi, pierwsza połowa zakończyła się wynikiem (12-10).
źródło: UKS "Jedynka"