Po raz 24. trasę przemierzyło setki biegaczy

2024-07-08 22:08:28(ost. akt: 2024-07-09 10:14:07)

Autor zdjęcia: Archiwum UM w Morągu

W sobotę 6 lipca do Kretowin przyjechali biegacze z całej Polski, aby powalczyć z niesamowicie trudną 31,13 km trasą, która przebiegała wokół malowniczego Jeziora Narie.
Na starcie stanęło 189 zawodników z całej Polski. Wśród nich byli
jedni z lepszych biegaczy długodystansowych w Polsce. Reprezentowali oni bardzo wysoką formę, czego dowodem były znakomite czasy.

– Poranek rozpoczął się chłodno i wietrznie, ale z upływem czasu robiło się coraz bardziej gorąco, co nie ułatwiało biegaczom pokonywania jakże trudnych kilometrów – mówią organizatorzy biegu. – Nie tylko pogoda, ale i gorąca atmosfera zagrzewała zawodników do biegu i sportowej rywalizacji. Impreza ma swoich wiernych fanów. Biegacze określają bieg w Kretowinach jako jeden z trudniejszych w Polsce.

Na trasie biegu rozstawionych zostało 6 punktów odżywczych, a tam: woda, banany, cukier. Na mecie na każdego czekały tradycyjnie setki kilogramów soczystych arbuzów, ciepły obiad oraz unikatowe, legendarne, kryształowe perły, które na mecie zawodnicy otrzymywali z rąk burmistrza Morąga Tomasza Orłowskiego.

Zwycięzcy biegu w kategorii Open otrzymali kryształy i nagrody pieniężne. Nagrodzeni zostali również zawodnicy za miejsca I-III w poszczególnych kategoriach wiekowych. Gmina Morąg także ufundowała statuetki. Dodatkowo nagrodzeni zostali: 24 zawodnik i 24 zawodniczka w biegu oraz osoby, które w tym dniu miały urodziny.

Ceremonię wręczenia naród otworzył Tomasz Orłowski, burmistrz Morąga. Przywitał wszystkich zawodników, pogratulował wytrwałości oraz wspaniałych wyników. Zaznaczył, że wie jak wielki wysiłek i ciężką pracę trzeba włożyć w to, aby dobiec do mety. Sam jako zawodnik uczestniczył w biegu 13 razy i z doświadczenia wie, jak piekielnie trudna jest to trasa. Podziękował za przybycie i udział w biegu.
Organizatorem biegu był Urząd Miejski w Morągu.
Bieg wsparli także lokalni przedsiębiorcy.

Wyniki
Mężczyźni
1. Adrian Bednarek z Bydgoszczy /1:54:28/
2. Damian Błaut z Tyrowa /2:00:23/
3. Bartosz Rynkowski z Nowego Dworu Gdańskiego /2:03:07/

Kobiety
1. Sandra Kopiczko z Giżycka /2:15:56/
2. Daria Zaraś z Iławy /2:20:06/
3. Aleksandra Jakubiec z Gdyni /2:20:54/

Najlepsza morążanka: Jolanta Szymańska-Mielcarz, Bogumiła Zwolińska, Maja Nowak/
Najlepszy morążanin: Zbigniew Wiśniewski, Radosław Kwiasowski, Artur Kruszewski
RED źródło: Urząd Miejski w Morągu
2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5