Podziwiali ich występy

2024-07-01 21:31:10(ost. akt: 2024-07-01 21:34:22)

Autor zdjęcia: Archiwum SKT "U Mirka"

W sali sportowej SP Nr 3 w Morągu 16. czerwca odbył się XXVI Wakacyjny Turniej Tańca Sportowego. Zawody rozegrane zostały w dwóch blokach.
I blok to prezentacja umiejętności tanecznych morąskich przedszkolaków. Na turniejowym parkiecie wystąpiły dzieci z grup „ Serduszka” i „ Biedronki z Przedszkola „ Jedyneczka”, „Słonka” i „ Ekoludki” z „ Przedszkola Pod Zielonym Parasolem” oraz reprezentanci z grup „Krasnale Hałabały” i „ Plastusie” z Przedszkola Nr 2. Łącznie na tanecznym parkiecie w walcu angielskim, sambie, polce i Rock& Roll’u wystąpiło około 90 dzieci.  Oceniane były przez profesjonalną    Komisję sędziowską złożoną z sędziów z Olsztyna, Kwidzyna, Iławy, Morąga i Gdyni. Młodzi adepci sportu tanecznego decyzją komisji otrzymali złote medale i pamiątkowe dyplomy.
W II bloku Wakacyjnego Turnieju zaprezentowały się pary z SKT „U Mirka”.
Były to zawody kończące sezon taneczny, o tyle trudne dla zawodników, że rozgrywane wyłącznie z klubowymi przyjaciółmi. Dla młodszych tancerzy oraz ich rodziców była to nauka procedur, regulaminów i zachowania w czasie zawodów tanecznych zgodnych z wymogami    Federacji Tańca Sportowego. To doskonała „ próba generalna” przed wyruszeniem na turnieje rangi ogólnopolskiej.
Na niedzielnym turnieju zaprezentowały się następujące kategorie: Solistki do lat 7 kl. H, Solistki do lat 9 kl. H, Solistki pow. 11 lat kl. G, Solistki do 13 lat kl. H.
Pary tańczyły w kategoriach: do 7 lat kl. H, do 9 lat kl.H, 12-13 lat kl. G, 12-13 lat kl. F oraz kat.14-15 lat kl. F
W tej części zawodów brało udział około 60 dzieci i młodzieży.
Występy podziwiała i oklaskiwała licznie zgromadzona publiczność, bowiem wstęp na obie części Wakacyjnego Turnieju Tańca był wolny.
Impreza została zorganizowana przez SKT „ U Mirka” i była realizacją zadania publicznego finansowanego z budżetu Gminy Morąg.
źródło: SKT „U Mirka”


2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5