Będą potrawy z ryb z jezior mazurskich oraz drobiu wodnego

2024-06-18 18:05:27(ost. akt: 2024-06-18 18:15:04)

Autor zdjęcia: Archiwum KGW

Koło Gospodyń Wiejskich w Wielkim Dworze SUPER BABKI będzie reprezentowało Warmię i Mazury w IV Edycji „Konkursu dla Kół Gospodyń Wiejskich o nagrodę Małżonki Prezydenta RP”, w którym zajęło 1 miejsce w eliminacjach wojewódzkich.
KGW SUPER BABKI działa od ponad pięciu lat i zostało docenione za współpracę w ostatnich dwóch latach z samorządami,mieszkańcami, za promowanie dziedzictwa kulturowego naszego regionu (rękodzieło, kulinaria), propagowanie zdrowia i produktów regionalnych, zdrowej żywności i zdrowego aktywnego stylu życia, umiejętności pozyskiwania środków finansowych z różnych źródeł. W związku z tym, zostało zaproszone do konkursu ogólnopolskiego, w którym wezmą udział przedstawiciele 16 regionów naszego kraju. W trakcie eliminacji ogólnopolskich będą prezentowane tradycje i zwyczaje wielkanocne panujące w regionie Warmii, Mazur i Powiśla, stanowiącym tygiel kulturowy różnych narodów i religii.
– Jako region wielokulturowy, wieloreligijny i wielonarodowościowy chcemy promować otwartość, tolerancję, zachowując przy tym tradycyjne wartości  i nasze dziedzictwo kulturowe, szczególne w skali całego kraju – mówi prezes KGW w Wielkim Dworze. – Będziemy prezentować potrawy z tradycyjnych składników mi.in. ryb z jezior mazurskich oraz drobiu wodnego, stroje z własnoręcznie haftowanymi elementami, rękodzieło szyte ręcznie oraz tradycyjne, naturalne ozdoby wielkanocne – dodaje Milena Falkowska-Hojan. – Wygrana w konkursie to dla nas zaszczyt, wyróżnienie oraz swoiste ukoronowanie kreatywnej i intensywnej pracy na rzecz społeczności lokalnej, głównie Gminy Małdyty.
Ogólnopolski finał konkursu w siedzibie Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca „Mazowsze” im. Tadeusza Sygietyńskiego w Otrębusach odbędzie się w sobotę 29 czerwca. Trzymamy kciuki.
Wiwa

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5