Tragiczny wypadek w Niebrzydowie. Nie żyje 19-latek

2024-03-28 14:26:21(ost. akt: 2024-03-28 15:18:31)

Autor zdjęcia: st. kpt. Łukasz Zaniewski

W Niebrzydowie Wielkim samochód osobowy zderzył się z ciężarówką. Kierowca auta osobowego był uwięziony w pojeździe. Mężczyzna nie wykazywał oznak życia. Pomimo prowadzenia przez ponad godzinę reanimacji nie udało się przywrócić czynności życiowych 19-letniemu mężczyźnie.
Do tragicznego w skutkach wypadku drogowego doszło 28 marca w miejscowości Niebrzydowo Wielkie. Kilka minut po godzinie jedenastej na drodze wojewódzkiej nr 519 samochód osobowy zderzył się z ciężarówką. Pojazdami podróżowali kierujący nimi mężczyźni.

Z informacji, jakie wpłynęły do stanowiska kierowania komendanta powiatowego PSP w Ostródzie, wynikało, że kierowca auta osobowego jest nieprzytomny i uwięziony w pojeździe. Na miejsce akcji ratowniczej zadysponowano 9 zastępów pożarniczych, między innymi z jednostki ratowniczo-gaśniczej w Morągu, a także z Ochotniczych Straży Pożarnych w Miłakowie i Jurkach. Na miejsce zdarzenia udali się również Komendant Powiatowy PSP w Ostródzie wraz ze swoim zastępcą. Potwierdziły się informacje ze zgłoszenia.

Strażacy przy pomocy narzędzi hydraulicznych musieli wykonać dostęp do poszkodowanego kierowcy samochodu osobowego. Mężczyzna nie wykazywał oznak życia. Zespoły Państwowego Ratownictwa Medycznego przystąpiły do udzielania poszkodowanemu pomocy medycznej. Niestety, pomimo prowadzenia przez ponad godzinę resuscytacji krążeniowo-oddechowej nie udało się przywrócić czynności życiowych 19-letniemu mężczyźnie. Lekarz stwierdził zgon.
Kierowca samochodu ciężarowego nie odniósł obrażeń.

Ponadto działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca  zderzenia pod względem pożarowym oraz zabezpieczeniu operacji lądowania i startu śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Droga nr 519 jest zablokowana.
Opr. mł. bryg. Grzegorz Różański


2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5