Teraz będą mieli taniej, cieplej i ładniej

2024-03-18 17:40:55(ost. akt: 2024-03-18 17:45:51)

Autor zdjęcia: Archiwum szkoły

Zdecydowanie poprawiła się efektywność energetyczna w budynkach szkolnych Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Dobrocinie. Teraz będą mieli taniej, cieplej i ładniej.
W ramach programu:,, Środowisko, energia i zmiany klimatu” poprawiono efektywność energetyczną w budynkach szkolnych Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Dobrocinie. Inwestycja obejmuje w swoim zakresie termomodernizację budynku szkoły, warsztatów oraz chłodni. Dzięki temu nastąpi obniżenie kosztów związanych ze zużyciem energii cieplnej i elektrycznej. Projekt wygeneruje także znaczne korzyści środowiskowe – osiągnięta zostanie redukcja CO2, w budynkach zostanie osiągnięty właściwy komfort cieplny. Celem projektu jest także realizacja kampanii edukacyjnej zwiększająca świadomość społeczną w zakresie efektywności energetycznej.
Efekty:
• ekonomiczne: oszczędności w związku z ponoszeniem kosztów na energię elektryczną i cieplną
• dydaktyczne: podniesienie świadomości uczniów z zakresu wykorzystania odnawialnych źródeł energii; zajęcia będą prowadzone w pomieszczeniach charakteryzujących się odpowiednim komfortem cieplnym, co przyczyni się do realizacji programu nauczania w odpowiednich warunkach oraz bardziej efektywnego przygotowania nauki zawodu.
Jak twierdzi dyrektor Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Dobrocinie Andrzej Dzieliński: - Inwestycja pozwoliła na utworzenie nowoczesnej pracowni dla Technika Mechanizacji Rolnictwa i Agrotroniki i Branżowej Szkoły I Stopnia:
• estetyczne: poprawa estetyki budynków szkolnych, co będzie miało wpływ na pozytywny wizerunek szkoły.
Koszt inwestycji: 8 091 000 zł.
Red źródło: ZSCKR

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5