Było dużo śmiechu i dobrej zabawy

2024-03-12 18:07:35(ost. akt: 2024-03-12 18:09:08)

Autor zdjęcia: Archiwum Urząd Miejski w Morągu

W hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 1 w Morągu odbyła się impreza pn. „Sportowy  Dzień Kobiet”. Brało w niej udział 30 zawodniczek.
- Po pandemicznej przerwie wróciliśmy do kontynuowania naszej tradycji i organizacji Sportowego Dnia Kobiet - mówią organizatorzy imprezy. - Tak jak w latach ubiegłych tak i w tym roku frekwencja wśród pań dopisała.
Na parkiecie zaprezentowało się 30 zawodniczek reprezentujących 5 drużyn tj. Piekielnie Boskie, Uniwersytet Trzeciego Wieku, Sołtyski, Bibliotekarki oraz Urzędniczki.
Wszystkie zawodniczki przywitała Katarzyna Zarachowicz, zastępca burmistrza Morąga. Życzyła wszystkim paniom pomyślności i samych sukcesów, a przede wszystkim dobrej zabawy i zdrowej, sportowej rywalizacji.
Przez sobotnie popołudnie panie brały udział w szeregu atrakcji sportowych. Tradycyjnie już zawodniczki zaskoczone były nietypowymi i zabawnymi zadaniami sportowymi. Drużyny rywalizowały łącznie w 8 konkurencjach tj. slalom z piłką siatkową i kijem do unihokeja, bieg z piłką w hula-hop, wyścigi w kapsle, odmierzanie na centymetry, ślizg na materacu, układanie domino na czas, rzut do hula-hop woreczkiem oraz przebijanie balonów pinezką w rękawicach spawalniczych.
- Zawody przyniosły wiele emocji, śmiechu i dobrej zabawy - dodają organizatorzy. - Wśród zawodniczek było widać ogromne zmęczenie, ale przede wszystkim chęć świetnej zabawy i zdrowej sportowej rywalizacji. Zacięta walka o zwycięstwo była widoczna, aż do samego końca.
Na zakończenie wszystkie panie otrzymały kwiaty i pamiątkowe upominki. Organizatorem zawodów był Referat Sportu i Rekreacji Urzędu Miejskiego w Morągu.

Klasyfikacja końcowa:
1. Urzędniczki /36 pkt./
2. Piekielnie Boskie /34 pkt./
3. Sołtyski /23 pkt./
4. Bibliotekarki /22 pkt./
5. Uniwersytet Trzeciego Wieku /13 pkt./

Skład drużyny Urzędniczek:
Edyta Klonowska, Żaneta Kaczmarek, Joanna Kulik, Anna Jakubowska, Kinga Gajewska, kapitan drużyny- Anna Rudek.
RED źródło: Urząd Miejski w Morągu2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5