UTW zaprasza do Ratusza

2024-02-26 20:58:54(ost. akt: 2024-02-26 21:00:58)

Autor zdjęcia: Archiwum UTW

Stowarzyszenie Uniwersytet Trzeciego Wieku w Morągu w galerii w Ratuszu prezentuje nowe wystawy. W czwartek 22 lutego odbyło się uroczyste ich otwarcie.
Pierwsza z nich to wystawa fotograficzna „Małdyty
w czarno-białej odsłonie” Joanny Dadeło – amatorki, pasjonatki. Artystka używa popularnego sprzętu fotograficznego, ale duch, klimat, artyzm jest wynikiem wrażliwości Pani Joanny, wyczuciem chwili i wielu jej wędrówek, po miejscach, które sobie upodobała szczególnie lub były jej inspiracją, czy też obiektem jej zainteresowania. Każdy zatrzymany w kadrze obraz jest ciekawy dla obserwatora. Niektóre stanowią zagadkę nawet dla znawcy tego regionu „Naszej Małej Ojczyzny”.
Fotografie zdobią dużą salę ślubów, hol i pierwsze piętro Ratusza.

Druga wystawa malarska, zdobi małą salę Ratusza, ale jej znaczenie jest ogromne. Tytuł „STOP depresji”. Wernisaż wystawy odbył się równo w przeddzień Światowego Dnia Depresji”, co uzmysławia fakt jak groźna i powszechna staje się ta choroba. Zapadają na nią osoby w każdym wieku. Inicjatorem wydarzenia jest Jarosław Rowicki – zna problem depresji z autopsji.
Otwarcie tej wystawy wzbogacone zostało krótkim amatorskim filmem obrazującym problem depresji wśród młodzieży. Odwiedzając tę wystawę możemy zobaczyć autoportret młodej dziewczyny i przeczytać jej list skierowany do nas, ludzi nie rozumiejących tej ciężkiej choroby. Prace podarowane przez artystów lokalnych i nie tylko o różnorodnej tematyce. W galerii można je oglądać przez kolejne dwa tygodnie. Każdy obraz można zakupić w drodze licytacji na ten szczytny cel.
Już teraz za pośrednictwem Facebooka. Link; Licytacje STOPdepresji (https://www.facebook.com/share/Qhe649CwtWMxgPFN/?mibextid=K35XfP .

Kolejnym działaniem w powyższym temacie będzie wykład Magdaleny Mudry „Fitoterapia w leczeniu depresji”, 15 marca, godzina 13.00 w sali sesyjnej Ratusza. Wstęp wolny.


2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5