Kolejny sparing na plus

2024-02-21 10:53:31(ost. akt: 2024-02-21 10:55:49)

Autor zdjęcia: Archium Huragan Morąg

Huragan pokonał 2:1 juniorów Olimpii Elbląg w kolejnym sparingu. Oba gole zdobył Igor Koć, zwycięzca w plebiscycie na najpopularniejszego sportowca powiatu ostródzkiego, w kategorii piłkarza powiatu ostródzkiego.
Udało się zwyciężyć w tym sparingu i można powiedzieć, że to kolejny sparing na plus lecz nie wynik był istotny, a założenia taktyczne, była możliwość sprawdzenia kilku wariantów, które odzwierciedliły się wynikiem i sporą kontrolę w meczu.
- Zawsze staram się dać jak najwięcej od siebie niezależnie to z jakim przeciwnikiem się gra, bo wychodzi się na boisko, po to aby wygrać i niezależnie czy to jest sparing czy mecz ligowy to walka jest zawsze o zwycięstwo - mówi Igor Koć, strzelec goli. - To, że strzeliłem dwie bramki to dla mnie fajny dodatek i cieszę się, że mogłem dzięki tym trafieniom pomóc drużynie.
Forma rośnie cały czas, nie można tylko sugerować się jednostkami treningowymi w klubie ale też pracować indywidualnie i przyczyniać się do coraz to lepszej dyspozycji piłkarskiej.Jednak, aby strzelać gole trzeba mieć wsparcie w zespole.
- No tak, zdecydowanie tak jest, każdy z kolegów się do tego jakoś przyczynił w większym czy mniejszym stopniu, tą piłkę od kogoś trzeba dostać i odpowiednio potem sfinalizować akcje pod bramką przeciwnika obiecującym strzałem - dodaje Igor. - Nigdy nie miałem problemu związanego ze współpracą na boisku, bo na tym to polega, aby się odpowiednio komunikować wraz z kolegami i aby to każdy spełniał swoje oczekiwania trenera na określonej pozycji.
Nasz zawodnik zwyciężył także w plebiscycie na najpopularniejszych sportowców powiatu ostródzkiego. W kategorii piłkarza powiatu ostródzkiego.
- Zwycięstwo w plebiscycie jest dla mnie fajnym dodatkiem i miło było dla uszu usłyszeć zwycięstwo - mówi zawodnik Huraganu. - Nie będę przez najbliższy miesiąc rozpamiętywać tego, że wygrałem, po prostu trzeba ciągle pracować i być skupionym nad tym co się robi. Z tego miejsca chciałbym serdecznie podziękować całej mojej rodzinie, osobom mi bliskim, kibicom którzy oddali na mnie głos, bo to w dużej mierze ich zasługa że udało się zdobyć taki wynik- kończy Igor Koć.

Huragan: Zalewski(46’ Sawicki), Sz.Drymuch(46’ Bildziuk), Gotówko,Dec, Boczko(46’  Horbacz) ) Heyman(46’  Zaleski), Szultek,  Szymanowski(46’Freigin), Kamil Kuczkowski, Matracki,  Koć.
Andrzej Sekita


Sparingi zima:
• MKS Huragan Morąg - Olimpia Elbląg II
2024-02-24 00:00:00

• MKS Huragan Morąg - Błękitni Orneta
2024-03-02 00:00:00

• MKS Huragan Morąg - Pomowiec Gronowo Elbląskie
2024-03-09 00:00:00

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5