Z miasta i gminy Miłomłyn za darmo odbiorą elektrośmieci

2021-04-18 11:06:37 (ost. akt: 2021-04-18 11:16:33)
Mieszkańcy miasta i gminy Miłomłyn za darmo będą mogli pozbyć się elektrośmieci

Mieszkańcy miasta i gminy Miłomłyn za darmo będą mogli pozbyć się elektrośmieci

Autor zdjęcia: Archiwum

Elektrośmieci to zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny. Tego rodzaju odpadów w dniach od 19 do 22 kwietnia będą mogli bezpłatnie pozbyć się mieszkańcy miasta i gminy i Miłomłyn. Odbiorą je pracownicy ZUOK RUDNO.
Na terenie gminy miasta i gminy Miłomłyn w przyszłym tygodniu mieszkańcy będą mogli bezpłatnie pozbyć się elektrośmieci. Wszytko co muszą zrobić to wystawić zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny przed swoje posesje. O bezpłatny odbiór tych nietypowych odpadów zadbają pracownicy Zakładu Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych RUDNO, który jest operatorem w mieście i gminie Miłomłyn.

Elektrośmieci - czyli zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny (ZSEE) - to wszystkie popsute, nieużywane, niepotrzebne urządzenia elektryczne i elektroniczne, działające kiedyś na prąd lub na baterie np. zepsute komputery, telewizory, telefony, zabawki i gadżety elektroniczne, stare pralki, lodówki i drobne urządzenia AGD, a także zużyte świetlówki i LED-y.

Warto skorzystać z propozycji ZUOK RUDNO. Elektrośmieci nie wolno wyrzucać do zwykłego śmietnika, porzucać w lesie ani w przydrożnych rowach. Grozi za to kara grzywny nawet do 5000 złotych

W mieście i gminie Miłomłyn w najbliższym tygodniu już od poniedziałku (19 kwietnia elektrośmieci za darmo mogą pozbyć się właściciele zabudowy jednorodzinnej. Mogą śmiało przygotować swoje elektroodpady do odbioru nawet dzień przed planowaną datą zbiórki. Zgodnie z harmonogramem powinni swój zużyty sprzęt elektryczny lub elektroniczny udostępnić przed posesją do godz. 6 rano w dniu odbioru.

Przypominamy też, że elektrośmieci można odwieźć samemu do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK) w Rudnie. Informujemy zatem, że do PSZOK w Rudnie takie odpady można dostarczać w poniedziałki, środy i piątki w godz. 7-17. PSZOK przyjmuje nieodpłatnie odpady komunalne wytworzone i dostarczone wyłącznie przez mieszkańców z terenu Związku Gmin „Czyste Środowisko”.

KIEDY I SKĄD ODBIORĄ ELEKTROŚMIECI

Gmina Miłomłyn
19 kwietnia (poniedziałek): Lubień, Glimy, Liwa, Wielimowo, Rogowo, Boguszewo, Zalewo, Gil Mały, Gil Wielki, Ostrów Wielki;
20 kwietnia (wtorek): Piławki, Faltyjanki, Bagieńsko, Ligi, Karnity, Bynowo, Malinnik, Tarda;
21 kwietnia (środa): Majdany Wielkie, Skarpa, Liksajny, Wólka Majdańska, Zatoka Leśna, Majdany Małe, Winiec, Kamieńczyk, Kukła, Dębinka;
Miasto Miłomłyn
22 kwietnia (czwartek), ulice: Spacerowa, Różana, Iławska, Kołłątaja, Cicha, Ostródzka, Prosta, Spokojna, Wąska, Topoloa, Sportowa, Zielona, Mazurska, Kościelna (wjazd przy szkole), Łąkowa, Ogrodowa, Przejazdowa, Pasłęcka, Okrężna, Rynkowa, Zaułek Nadleśny, Warmińska, Miła, Staszica, Tęczowa;
22 kwietnia (czwartek), ulice: Jarzębinowa, Leśna, Zatokowa, Ilińska, Plażowa Jeziorna, Czartoryskiego, Potockiego, Małachowskiego, Rejtana, Hotelowa, Słoneczna, Twarda, Krótka, Polna, Kolejowa, Nadleśna, poprzeczna, Kwiatowa, Kwiatów Polnych, Tartaczna, Wichrowe Wzgórze.

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5