Tęcza i Płomień zagrają spotkania 2. rundy WPP, wstęp na dzisiejszy mecz w Miłomłynie będzie bezpłatny

2020-09-09 11:12:01 (ost. akt: 2020-09-09 11:37:51)
Spotkanie pucharowe w Miłomłynie zacznie się o godz. 16, zapraszamy

Spotkanie pucharowe w Miłomłynie zacznie się o godz. 16, zapraszamy

Autor zdjęcia: Marcin Miłomłyn

Dzisiaj rozegrane zostaną spotkania 2. rundy Wojewódzkiego Pucharu Polski w piłce nożnej. Na tym szczeblu rozgrywek pucharowych nasz region reprezentują dwie drużyny - Tęcza Miłomłyn i Płomień Turznica. Pierwsi zagrają u siebie, a drugich czeka mecz wyjazdowy.
Spotkania pucharowe Warmińsko Mazurski Związek Piłki Nożnej zaplanował na godz. 16. Kibice z Ostródy i okolic mogą się zatem wybrać do Miłomłyna, gdzie występująca w okręgówce Tęcza zmierzy się z czwartoligową Pisą Primaverą Barczewo. Być może, ci którzy pojawią się na boisku w Miłomłynie będą mieli okazję zobaczyć w akcji byłego reprezentanta Polski Tomasza Zahorskiego. Ekskadrowicz w barwach Pisy postanowił jeszcze spróbować swoich sił na boiskach IV ligi.

Dodatkowego smaczku temu spotkaniu dodaje fakt, że na trenerami obu ekip są byli koledzy z Sokoła Ostróda. Gospodarzy poprowadzi Maciej Czerkawski, a zespół z Barczewa Paweł Radziwon. Obaj przed wielu laty wywalczyli dla Sokoła historyczny awans do ligi makroregionalnej juniorów, a dzisiaj staną po dwóch stronach barykady.

Faworytem dzisiejszej rywalizacji są goście, ale mecze pucharowe potrafią zaskakiwać, zatem należy być przygotowanym na różne rozstrzygnięcia. Działacze Tęczy przygotowali świetną ofertę biletową dla fanów obu ekip, ponieważ wstęp na mecz będzie za darmo.

Teoretycznie łatwiejszego rywala będzie Płomień Turznica, który w ostatnich dwóch meczach ligowych zgarnął sześć punktów, strzelił 12 goli i zagrał na zero z tyłu. Reprezentanci gminy Ostróda zmierzą się z A-klasowym (grupa 3) Leśnikiem Nowe Ramuki. Podopieczni Pawła Oliwy zagrają na wyjeździe, ale muszą się mieć na baczności. W ekipie Leśnika występują m.in. znani z boisk trzecioligowych Paweł Sędrowski (przed kilku laty Sokół Ostróda) i Mateusz Czorniej (kilka sezonów wstecz Kaczkan Huragan Morąg). Zatem konfrontacja z drużyną z klasy A może okazać się trudna.

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5