Na 50. urodziny Tęcza Miłomłyn zagra ze Stomilem Olsztyn [zdjęcia]

2019-07-29 08:29:54 (ost. akt: 2019-07-29 10:33:09)
W niedzielę Tęcza Miłomłyn będzie świętowała 50. urodziny

W niedzielę Tęcza Miłomłyn będzie świętowała 50. urodziny

Autor zdjęcia: Archiwum

Hucznie zapowiada się jubileusz 50-lecia działalności klubu piłkarskiego Tęcza Miłomłyn. Jubileuszowe uroczystości odbędą się w niedzielę 4 sierpnia. Głównym punktem 50. urodzin będzie towarzyski mecz Tęczy z I-ligowym Stomilem Olsztyn.
Dobrą tradycją w naszym piłkarskim regionie staję się to, że w świętach jubileuszu lokalnych mniejszych klubów uczestniczą piłkarze I-ligowego Stomilu. Najbliższą okazję do zobaczenia na żywo piłkarzy "Dumy Warmii" będą mieli kibice piłkarscy i mieszkańcy Miłomłyna. Przyczynkiem do tego będzie jubileusz 50-lecia działalności Tęczy. Przez pół wieku zespół z Miłomłyna występował na różnych szczeblach wojewódzkich rozgrywek piłkarskich. W najlepszych latach "tęczowi" grali na poziomie IV ligi. Na przełomie lat 80. i 90. XX wieku nierozerwalnie z Tęczą kojarzony był obecny burmistrz Miłomłyna Stanisław Siwkowski, który pełnił rolę prezesa, trenera i kierownika w jednym.

Podczas zaplanowanych na nadchodzący weekend Dni Miłomłyna 2019 odbędzie się jubileusz 50-lecia Tęczy.

— Bardzo cieszymy się, że Stomil zgodził zaszczycić nasze święto, dziękujemy wszystkim osobom, które się do tego przyczyniły — mówi Leszek Piekut, wiceprezes Tęczy, a przez wiele lat bramkarz "tęczowych". — W niedzielę 4 sierpnia zapraszamy na stadion przy ulicy Pasłęckiej wszystkich mieszkańców Miłomłyna i ludzi, którzy przez wiele lat byli związani lokalnym futbolem.

Początek jubileuszowych obchodów zaplanowany został na godz. 15. Uroczystości rozpoczną się wręczeniem medali, odznak i wyróżnień dla osób związanych z Tęczą (byłych oraz obecnych piłkarzy i działaczy). Następnie przeprowadzone zostaną konkursy wiedzy na temat Tęczy dla młodzieży i dorosłych. A wisienką na urodzinowym torcie będzie będzie mecz towarzyski Tęcza — Stomil, początek o godz. 16.


— Chcemy żeby spotkanie zaczęli byli piłkarze z Miłomłyna, a później stopniowo będziemy zmieniali, aż zagra obecny skład Tęczy — dodaje wiceprezes Piekut. — Zagramy dwa razy po 40 minut. Wstęp na mecz jest bezpłatny. Zapraszam wszystkich do wspólnego świętowania. Wszystko zakończymy wspólną zabawą przy muzyce.2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5