Włoskie wojaże uczniów SP Staświny

2020-02-28 11:10:56(ost. akt: 2020-02-28 11:12:06)
W ramach programu Erasmus Plus uczennice naszej szkoły, wraz z nauczycielkami, odwiedziły partnerską szkołę w Chieti we Włoszech.
Wizyta odbyła się w dniach 09 - 15 lutego 2020 roku. W spotkaniu wzięli udział także partnerzy z Turcji, Macedonii Północnej i Wielkiej Brytanii. Tematem przewodnim naszego czwartego spotkania była kultura i religia. Każde z państw przygotowało wspaniałą multimedialną prezentację na ten temat, pokazało, jak ważne są te obszary w tradycji i kulturze każdego z nas.

Podczas tego tygodnia poza zajęciami w szkole zwiedziliśmy zdumiewające miasta położone w górach - Scano i Sulmonę, kościoły, muzea i zabytki, które wywarły na nas ogromne wrażenie. Czuliśmy ducha piękna, który w tym kraju jest wszechobecny. Wspaniałą atrakcją było zwiedzanie wiecznego miasta - Rzymu. Mięliśmy okazję zobaczyć Koloseum, Panteon, Fontannę di Trevi, Forum Romanum.

Bardzo ważne było dla nas również zwiedzanie Watykanu i modlitwa przy grobie naszego rodaka – św. Jana Pawła II. Przez pobyt we Włoszech dobrze poznaliśmy tamtejszą kulturę, zwyczaje i niepowtarzalne smaki. Z pewnością będzie nam brakowało włoskich makaronów i pizzy.


Bycie uczestnikiem Erasmusa daje ponadprzeciętne i cudowne przeżycia. Zapewnia wiele pozytywnych doświadczeń i jest świetną lekcja życiową. Z pewnością w przyszłości mamy zamiar odwiedzić Rzym po raz kolejny, bo jak wszyscy dobrze wiemy: WSZYSTKIE DROGI PROWADZĄ DO RZYMU!

Emilia Pływacz
Beata OsiorCzytaj e-wydanie
”Gazeta Olsztyńska” zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Roczna prenumerata e-wydania „Gazety Olsztyńskiej” razem z „Gazetą Giżycką” kosztuje tylko 199 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.plTen tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: STASWINY

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. gedom #2892939 | 89.229.*.* 24 mar 2020 18:20

    już czas tego newsa zdjąć?

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

  2. Lecner #2892330 | 5.173.*.* 23 mar 2020 21:13

    Koronawirus szaleje we Włoszech od początku roku ,a dzieci z Miłek pojechały sobie beztrosko na wycieczkę. ile jest już w Miłkach zakażeń ?

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5