Ścieżka sensoryczna w ogrodzie szkolnym przy SP Staświny

2018-04-24 11:42:14(ost. akt: 2018-04-24 11:42:53)

Autor zdjęcia: Izabela Puka

W czasie zajęć sobotnich z inicjatywy pani dyrektor Emilii Pływacz rozpoczęto realizację projektu związanego z utworzeniem ścieżki sensorycznej dla naszych milusińskich.
Ścieżka z różnymi rodzajami nawierzchni działa pobudzająca zarówno na zmysł dotyku jak i dźwięku. Stymuluje ośrodkowy układ nerwowy oraz prowokuje mózg do efektywniejszego działania Na ścieżce sensorycznej dziecięce stopy połaskocze żwirek, piasek,kora,drewniane „plastry”czy też plastikowe rury.Realizacja projektu wymagała nakładu środków finansowych, a także pracy fizycznej. My jednak mogliśmy liczyć na pomoc dzieci i rodziców.

Dziękujemy serdecznie panu Fabianowi Wysockiemu, panu konserwatorowi, Ali i Wiktorii z klasy VI oraz Agacie z klasy III za wysiłek włożony w utworzenie ścieżki. Elementem dekoracyjnym w środku ścieżki są białe i czerwone begonie, które zostały posadzone jako wizerunek flagi naszego kraju w celu uczczenia 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Teraz uczniowie mogą miło spędzać przerwy w szkole, doskonaląc równowagę oraz koordynację ruchową.

Izabela Puka
Emilia Pływacz


Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: STASWINY

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5