Pszczelarz i łąka kwiatowa

2024-05-21 20:31:46(ost. akt: 2024-05-21 20:42:48)

Autor zdjęcia: Archiwum BP

Mieszkańcy Miłakowa mieli okazję już po raz czwarty uczestniczyć w wyjątkowym wydarzeniu, jakim był Dzień Pszczoły. Z tej okazji spotkali się z pszczelarzem, siali łąkę kwiatową oraz sadzili kwiaty.
W ramach Dnia Pszczoły przygotowano wiele atrakcji. W tygodniu poprzedzającym wydarzenie w Miłakowskim Domu Kultury i bibliotece odbywały się różne zajęcia kreatywne. Dużym zainteresowaniem cieszyło się spotkanie z pszczelarzem, Tomaszem Klimczykiem, który opowiadał o życiu pszczół, ich roli w ekosystemie oraz znaczeniu dla rolnictwa i bioróżnorodności. Uczestnicy mogli z bliska zobaczyć ule oraz narzędzia używane w pszczelarstwie. Dodatkowo dzieci otrzymały z rąk wiceburmistrza Krzysztofa Żarnocha Miłakowa słoiczki z miodem oraz długopisy.
Jednym z głównych punktów programu było sianie łąki kwietnej oraz sadzenie kwiatów. Dzięki temu okolica jeziora Mildzie będzie cieszyć oko miejscem przyjaznym owadom zapylającym oraz kolejnym domkiem dla owadów. W tym roku domek został przygotowany na zajęciach zorganizowanych w Miłakowskim Domu Kultury wraz z uczniami i opiekunami ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego.
Na zakończenie odbyło się wspólne ognisko, które stworzyło okazję do integracji społeczności lokalnej oraz rozmów na temat dalszych działań na rzecz ochrony pszczół i innych owadów zapylających.

Celem wydarzenia była popularyzacja dbania o owady, a szczególnie uświadomienie, że wszystkie gatunki pszczół są niezbędne i użyteczne, nie tylko te, które produkują miód.

Organizatorzy Dnia Pszczoły serdecznie dziękują wszystkim uczestnikom za zaangażowanie i zapraszają do udziału w przyszłych inicjatywach na rzecz ochrony środowiska.

Organizatorem tego edukacyjnego święta była Biblioteka Publiczna we współpracy z Miłakowskim Domem Kultury, Urzędem Miejskim oraz Specjalnym Ośrodkiem Szkolno-Wychowawczym w Miłakowie.
MDK


2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5