Rywale na lodzie! Dwa złota mistrzostw Polski w żaglach Mikołajek

2021-02-23 08:26:49(ost. akt: 2021-02-23 08:28:11)

Autor zdjęcia: archiwum zawodnika

BOJERY || Tomasz Zakrzewski i Laura Banach (Mazurski Klub Żeglarski Mikołajki) zgarnęli w weekend po złotym medalu międzynarodowych mistrzostw Polski w klasie DN.
Prestiżowe, bojerowe regaty zorganizowano na Zalewie Wiślanym w Krynicy Morskiej. W szranki stanęło 60 zawodników nie tylko z Polski, ale i z Węgier, Szwecji oraz Holandii. I choć wiatr był słaby, to emocji nie brakowało. Szczególnie w rywalizacji o złoto mężczyzn.

Po dwóch pierwszych etapach na prowadzeniu utrzymywał się Jarosław Radzki z KKS Warmia Olsztyn, który wyprzedzał o 3 "oczka" Tomasza Zakrzewskiego. Nasz niedawny mistrz świata odrobił jednak tę stratę wygrywając czwarte "rozdanie". Jak się okazało, o wyłonieniu mistrza miał zadecydować ostatni wyścig mistrzostw. Zakrzewski linię mety minął na 5. miejscu, Radzki był 7., złoto trafiło więc do Mikołajek. Co ciekawe, w ostatnim ze startów najlepszy był Karol Jabłoński. Legenda tego sportu, zawodnik również związany z powiatem mrągowskim (ostatecznie zdobył brąz).

Wśród pań bezkonkurencyjna okazała się Laura Banach (MKŻ Mikołajki). Drugie miejsce zajęła Zuzanna Rybicka (Chojnicki Klub Żeglarski), a brąz — Weronika Martynowska (OKŻ Olsztyn).

— Gratuluję medalistom, wszystkim uczestnikom oraz organizatorom mistrzostw. Każda okazja do ścigania w dzisiejszych czasach jest na wagę złota. Jestem pod wrażeniem atmosfery, jaką tworzą bojerowcy. Na akwenie rywale, ale przede wszystkim koledzy, przyjaciele. Każdy tutaj służy radą, pomocą, konsultacją przy sprzęcie. Bojery są pasjonujące, przyciągają żeglarzy z wielu klas, ale przede wszystkim bojery są sportem dla każdego i w każdym wieku — podsumował Tomasz Chamera, prezes PZŻ.

kk

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5