Pierwsze interwencje na wodzie

2020-06-03 18:00:00(ost. akt: 2020-06-03 14:53:51)

Autor zdjęcia: KPP Mrągowo

Silny wiatr dał się w miniony weekend we znaki wodniakom odpoczywającym na wodach rzek i jezior. Nie zabrakło też tych, którzy postanowili przejąć stery będą po spożyciu alkoholu. Na szczęście tym razem uniknięto tragicznych skutków.
Efektem mocnego wiatru było kilka groźnych sytuacji, do których doszło na szlaku Wielkich Jezior Mazurskich. Interweniowali ratownicy ze stacji ratownictwa wodnego Mazurskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Mikołajkach. Pomogli m.in. żeglarzom, których jacht miał awarię silnika i został zepchnięty pod most kolejowy. Tam masztem oparł się o stalową konstrukcję. - Akcję naszym ratownikom utrudniały sieci rybackie, które znajdowały się tuż przy dryfującej łodzi. Interwencja zakończyła się pomyślnie - poinformowali MOPR-owcy. To nie jedyne zdarzenie, w którym uczestniczyli. - Niemal w tym samym czasie do groźnego zdarzenia doszło również na Śniardwach, pod wpływem silnego wiatru oraz wysokiej fali wywróciła się łódka wędkarska z jedną osobą na pokładzie, przygodni żeglarze podjęli poszkodowanego i przekazali przybyłej na miejsce załodze ratunkowej MOPR - informują ratownicy.

Policyjni wodniacy już od kilku tygodni pełnią służbę na wodach Warmii i Mazur. Wraz z kolejnymi dniami pogody sprzyjającej rekreacji nad wodą, rośnie liczba interwencji podejmowanych przez policjantów. Sezon letni to czas wytężonej pracy mikołajskich wodniaków. Dzięki łodzi Sportis policjanci o wiele szybciej mogą przemierzać znaczne odległości na jeziorach w rejonie Mikołajek. To pozwala im dbać o bezpieczeństwo wypoczywających zarówno nad wodą, jak i na wodzie. Dzięki temu też mikołajscy policjanci mogą skuteczniej eliminować nietrzeźwych amatorów sportów wodnych.

Amatorów sterowania na "gazie" niestety nie brakuje. Jeden z nich poniesie niedługo konsekwencje swojego nieodpowiedzialnego zachowania. - Do zdarzenia doszło 31 maja po godzinie 13.00 na jeziorze Mikołajskim. Patrol policji zatrzymał do kontroli sternika łodzi motorowej. W trakcie czynności wykonywanych przez funkcjonariuszy, wyczuli od niego zapach alkoholu. Badanie alkomatem już tylko potwierdziło ich podejrzenia. Urządzenie wykazało, że 18–letni mieszkaniec województwa mazowieckiego miał ponad 0,2 promila alkoholu w organizmie - mówi asp. Dorota Kulig z Komendy Powiatowej Policji w Mrągowie. Teraz mężczyzna odpowie za popełnienie wykroczenia.Czytaj e-wydanie


Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w czwartek i piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl


W środowym (3 czerwca) wydaniu m.in.


Budynek po pożarze na razie nie nadaje się do zamieszkania. Dzień Dziecka w płomieniach
W Turzy Wielkiej dwóch chłopców bawiło się w garażu. Raptem pojawił się ogień, który szybko się rozprzestrzeniał.
Przeniósł się na dom mieszkalny. Dzieci z licznymi poparzeniami trafi ły do szpitala. Ten pożar to dramat czterech rodzin.

Uczniowie SP 13 w czasie pracy nad filmem Pokazują olsztyńskie korzenie
Tosia, Julianna, Michalina, Ania, Alicja, Iga i Błażej, uczniowie SP 13 w Olsztynie, przygotowali pod okiem swoich nauczycielek film, którym promują miasto. W polskim tłumaczeniu wideo nosi tytuł „Moje korzenie stają się naszymi skrzydłami”.


wojewoda Artur Chojecki na konferencji Jak tarcza chroni miejsca pracy w regionie
Z powodu epidemii ucierpiała większość firm w regionie, sporo osób straciło pracę. Straty byłyby większe, gdyby nie pomocprogramów rządowych. Wojewoda warmińsko-mazurski Artur Chojecki podsumował we wtorek, jak działa u nas tarcza antykryzysowa.2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5