Policjant po służbie zatrzymał nietrzeźwego kierowcę

2020-05-28 14:37:22(ost. akt: 2020-05-28 15:04:48)
Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: freepik

Kolejny policjant pokazał, że służbę pełni się również poza godzinami pracy. Jego czujność przyczyniła się do zatrzymania nietrzeźwego kierowcy, który stworzył realne zagrożenie drogowe.
26 maja przed godziną 12:00 policjant, który na co dzień pracuje w Komisariacie Policji w Rucianem Nidzie jechał drogą z Mrągowa do Mikołajek. W pewnym momencie zauważył, że jadący przed nim kierowca osobowej toyoty jedzie tzw. zygzakiem od lewej do prawej strony. W ten sposób stwarzał bezpośrednie zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. To niepewne zachowanie kierowcy od razu wzbudziło czujność funkcjonariusza. Dlatego zatrzymał się za nim, gdy ten zjechał na parking w Baranowie. Podszedł, by sprawdzić jaka może być przyczyna zachowania kierowcy. Już wtedy podejrzenia policjanta okazały się słuszne, ponieważ od mężczyzny czuć było silną woń alkoholu. W związku z tym mundurowy postanowił uniemożliwić mu dalszą jazdę, równocześnie przekazując tę informację na numer alarmowy. Na miejsce niezwłocznie przyjechał patrol policji. Funkcjonariusze sprawdzili stan trzeźwości 31-latka. W pierwszym badaniu alkomatem mężczyzna miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

Teraz dalszym losem nieodpowiedzialnego kierowcy zajmie się sąd. Według Kodeksu Karnego za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi kara 2 lata pozbawienia wolności oraz zakaz kierowania pojazdami nawet do 15 lat.

Nietrzeźwi na drodze stanowią jedno z poważniejszych zagrożeń dla innych uczestników ruchu drogowego. Eliminacja ich z naszych dróg jest jednym z priorytetów policjantów.

Dlatego reagujmy jeśli widzimy pijanego kierowcę! Nie pozwólmy mu kontynuować jazdy. Dzięki takiemu zachowaniu możemy uchronić go przed nieszczęściem oraz wszystkich tych, których mógłby spotkać na swojej drodze. Zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych. Każdy nawet anonimowo pod numerem telefonu 112 może powiadomić najbliższą jednostkę policji, o takim fakcie. Policjanci sprawdzą każdy sygnał.

Źródło: KPP Mrągowo


Czytaj e-wydanie


Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w czwartek i piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl


W czwartkowym(28 maja) wydaniu m.in.


Pożegnanie z maseczkami
Od najbliższej soboty 30 maja nie będziemy musieli nosić maseczki na ulicy, ale pod warunkiem, że możemy zachować dystans dwóch metrów od innych. Od 6 czerwca będziemy mogli pójść do kina czy na basen. To efekt kolejnego luzowania gospodarki.

Rafał Szczepański Debata o przyszłości regionu
Ruszamy z cyklem debat o przyszłości gospodarczej Warmii i Mazur. Jako region potrzebujemy inwestycji, ale mamy piękną przyrodę. Czy da się to pogodzić? A może trzeba się pogodzić z tym, że u nas jest ładnie, ale biednie?

Kuźnia dziadka Jana
Jednym z tych miejsc, które zostają w pamięci, jest Kuźnia Dziadka Jana w Gwiździnach w powiecie nowomiejskim. - Ocalić od zapomnienia to mój cel - mówi Czesław Klonowski.2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5