10 strażackich zastępów walczyło z pożarem trawy

2020-04-09 18:00:03(ost. akt: 2020-04-14 19:45:09)

Autor zdjęcia: Mateusz Klimek / OSP Mikołajki

Gaszenie płonących traw i nieużytków to niestety wiosną strażacka codzienność. Jednak pożar, który wybuchł dzisiaj w Mikołajkach postawił na nogi kilkudziesięciu strażaków z powiatu mrągowskiego.
Ogień pojawił się na nieużytkach przy ul. Dąbrowskiego. Strażacy z OSP Mikołajki i OSP Woźnice zostali zaalarmowani o godz. 13.45. - Walkę z ogniem trawiącym trawę utrudniał silny wiatr. Działania druhów trwały 4 godziny - poinformowali na swoim facebooku mikołajscy ochotnicy.

W pierwszej fazie paliła się trawa. Silny, zmieniający się wiatr skutecznie utrudniał opanowanie pożaru i rozprzestrzeniał na coraz większą powierzchnię. Do pomocy przy gaszeniu zadysponowano zastępy z JRG Mrągowo. - Przybyły na miejsce dowódca akcji widząc, że pożar niebezpiecznie zbliżył się do zabudowań gdzie magazynowano jachty i łodzie motorowodne o znacznej wartości, podjął działania w obronie hali, a kolejne przybywające na teren działań zastępy skierował do gaszenia pożaru nieużytków - relacjonuje mł. kpt. Marcin Kordek, oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Mrągowie.

Łącznie w akcji brało udział 10 zastępów straży pożarnej z całego powiatu mrągowskiego.

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5