Mikołaje pobiegną w Mikołajkach!

2016-12-02 12:00:00(ost. akt: 2016-12-03 20:27:48)

Autor zdjęcia: Mateusz Klimek

Już jutro odbędą się XII Mikołajkowe Biegi Uliczne oraz IV Półmaraton Mikołajkowy. Zapisy trwają, a każdego roku do zawodów przyłącza się coraz więcej biegaczy z całego kraju oraz z zagranicy.
Zimowe biegi na stałe wpisały się sportowy kalendarz Mikołajek. Przez lata również ewoluowały, o czym opowiada założyciel i trener USK Atos Woźnice.
— Wiele edycji za nami. Przez ten czas zmieniło się bardo dużo. Gdy UKS Atos Woźnice przejmowało kilka lat temu biegi mikołajkowe najdłuższy dystans wynosił wówczas 4 km. Włącznie z dziećmi startowało wtedy kilkadziesiąt osób. Pierwszą zmianę, jaką wprowadziliśmy to wydłużenie dystansu z 4 km na 10 km. To diametralnie zwiększyło liczbę uczestników startujących w zawodach. Kolejnym etapem był półmaraton, który okazał się być idealnym pomysłem. W tym roku przebiegniemy go już po raz czwarty — mówi Wojciech Brodowski.

Dziś Półmaraton Mikołajkowy oraz Mikołajkowe Biegi Uliczne to świetna zabawa dla ponad pół tysiąca uczestników. Bardzo duży wkład w rozwój biegów w Mikołajkach ma świetna współpraca z Klubem Biegacza z Mrągowa.
Trasa Półmaratonu oraz biegu na 10 km przebiegać będzie ulicami miasta, a następnie bardzo malowniczą drogą szutrową z Mikołajek do miejscowości Łuknajno. Tam zostanie wykonany nawrót biegu. Organizatorzy informują, że wzorem lat poprzednich impreza będzie mieć charakter charytatywny. Podczas zawodów odbędzie się zbiórka na rehabilitację Zosi Michaluk, pięcioletniej dziewczynki sparaliżowanej od pasa w dół w wyniku przepukliny rdzeniowej.

O randze imprezy świadczy również obszar, z którego przyjeżdżają biegacze, aby wystartować w Mikołajkach.
— Na dzień dzisiejszy zapisanych mamy kilkaset osób. Dokładną liczbę startujących poznamy w momencie zamknięcia list. Biegacze przyjadą z całej Polski. Gościć będziemy uczestników m.in. z Ostrołęki, Olsztyna, Kielc, Gdańska, Warszawy, Szklarskiej Poręby i wielu innych miast. Nie zabraknie biegaczy reprezentujących Rosję, Litwę oraz Białoruś — wylicza Wojciech Brodowski

Zimowe biegi odbywają się w ramach imprezy Mikołajki w Mikołajkach. W tym roku mają szczególny charakter, ponieważ miasto obchodzi 290 lat nadania praw miejskich. Z tej okazji każdy ze startujących otrzyma pamiątkowy kubek nawiązujący do tego wydarzenia.
Organizatorzy zapraszają wszystkich do Mikołajek, gdzie 4 grudnia odbędzie się prawdziwe zimowe święto biegania.

Mateusz Klimek

Regulamin i program zawodów
tutaj
PRZECZYTAJ KONIECZNIE: Pobiegnijmy dla Zosi Michaluk!

Pobiegnijmy dla Zosi Michaluk!


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

 Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Joanna Turowska

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5