Zaduszki Żeglarskie w Mikołajkach

2016-10-25 11:39:42(ost. akt: 2016-10-25 12:02:28)

Autor zdjęcia: Mateusz Klimek

5 listopada w Mikołajkach odbędą się jubileuszowe, X Zaduszki Żeglarskie. Wydarzenie, które organizowane jest przez parafię pw. Matki Bożej Różańcowej jest wspomnieniem o wszystkich zmarłych żeglarzach. Oprócz mszy świętej ku ich pamięci, odbędzie się muzyczne czuwanie, w którym udział wezmą gwiazdy muzyki szantowej.
Zaduszki rozpoczną się o godzinie 16.00 mszą świętą w kościele pw. Matki Bożej Różańcowej. Tradycyjnym punktem będzie zapalenie zniczy przez młodych żeglarzy z Mazurskiego Klubu Żeglarskiego przy tablicy pamiątkowej ofiar białego szkwału. Czuwanie muzyczne rozpocznie się w kościele od występów młodzieży z Centrum Kultury "Kłobuk" oraz Jędrzeja Korzenia.

W tym roku udział w Żeglarskich Zaduszkach wezmą ratownicy Mazurskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. To oni byli pierwsi na miejscu, gdy zaatakował żywioł w 2007 roku.

W dalszym czuwaniu, które odbędzie się w Restauracji Sielawa, udział wezmą Mirosław "Kowal" Kowalewski, Zbyszek Murawski i zespół Shantaż.


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

 Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Joanna Turowska

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5