Podczas finału WOŚP w Mikołajkach zebrano ponad 17 tysięcy złotych

2016-01-13 09:25:51(ost. akt: 2016-01-13 09:41:36)

Autor zdjęcia: Mateusz Klimek

Mikołajscy wolontariusze kwestowali już od godziny 9. Godzinę później rozegrano Halowy Turniej Piłki Nożnej, gdzie również prowadzono aukcje.
Główny program odbył się w Centrum Kultury „Kłobuk”. Od godziny 16. na scenie rozbrzmiewała muzyka. Dziecięce i młodzieżowe zespoły z Mikołajek były supportem dwóch gwiazd muzyki rockowej: mrągowskiego Blues 4 Cash i olsztyńskiego Traffic Junky. Koncert tego ostatniego zespołu przyciągnął widzów z całego województwa. Występy muzyczne przeplatane były licytacjami takich przedmiotów, jak np. wysokiej klasy szybkowary, całoroczne zezwolenie wędkarskie, kosze pełne smakołyków, tablica z podpisami najlepszych kierowców Lotos 72. Rajdu Polski.

W programie mikołajskiego finału znalazły się takie atrakcje, jak dziecięce kino oraz elektroniczne zawody piłki nożnej, które wygrał Patryk Latacz.
Miłośnicy sztuki rękodzielniczej wzięli udział w warsztatach ceramicznych, podczas których każdy mógł wykonać własnoręcznie gadżet WOŚP. Całość zamknęło światełko do nieba - pokaz ogni sztucznych odpalony przez strażaków z OSP Mikołajki. Do akcji włączyła się również Szkoła Podstawowa w Olszewie, gdzie odbył się orkiestrowy turniej tenisa stołowego.

Podczas mikołajskiego finału, dzięki pracy wolontariuszy, zebrano ponad 17 tysięcy złotych. To nowy rekord ustanowiony przez Mikołajki. Orkiestra zbierała na zakup urządzeń medycznych dla oddziałów pediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorów.

Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

 Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Joanna Turowska

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5