Pierwsze pikniki artystyczne „Sztuka Dla Wszystkich” już za nami

2015-09-30 12:00:00(ost. akt: 2015-09-30 12:28:28)

Autor zdjęcia: OREW w Mikołajkach

W ramach projektu „Sztuka dla Wszystkich” realizowanego przez Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczy w Mikołajkach, w drugiej połowie września odbyły się dwa pikniki artystyczne mające na celu promowanie w środowisku lokalnym działalności twórczej osób niepełnosprawnych.
Inauguracyjna impreza odbyła się na terenie ośrodka, gdzie mieliśmy ogromną przyjemność gościć uczniów Społecznych Szkół STO w Mikołajkach. Piknik rozpoczął się sztuką teatralną oraz popisami tanecznymi przygotowanymi przez artystów niepełnosprawnych intelektualnie. W dalszej części wychowankowie OREW i uczniowie Społecznych Szkół STO podjęli wspólne działania artystyczne: malowanie nowymi technikami oraz filcowanie. Efekty pracy były zachwycające! Podczas  integrowania się środowisk, młodzież szkolna okazała się świetnymi partnerami do wspólnych działań, służąc osobom niepełnosprawnym ogromnym wsparciem. Na uczestników imprezy czekały grillowane kiełbaski, ciepła zupa, domowe wypieki oraz dobra muzyka.

Frekwencja była ogromna

Drugi piknik odbył się na plaży wiejskiej w Zełwągach. Dzieci i dorośli, którzy pojawili się na imprezie podziwiali układy choreograficzne przygotowane przez młodzież niepełnosprawną intelektualnie. Wszyscy integrowali się przy licznych pracach twórczych oraz zabawach sportowych. W Zełwągach na przybyłych gości czekały specjały kulinarne, domowe wypieki jak również zabawa przy muzyce.
Wrześniowe pikniki zaliczamy do szczególnie udanych ponieważ dopisała nam piękna pogoda, zaskoczyła nas ogromna frekwencja na obydwu piknikach, a życzliwość z jaką się spotkaliśmy dodała nam skrzydeł i chęci do działania.Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

 Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Joanna Turowska

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5