Gasili trawę i uwalniali jelonka

2015-04-30 14:26:08 (ost. akt: 2015-04-30 14:28:44)

Autor zdjęcia: Mateusz Klimek

Strażacy z OSP Mikołajki mają za sobą kolejny pracowity tydzień. Ochotnicy w dalszym ciągu zmagają się z plagą podpaleń traw, które są przyczyną większości wyjazdów.
Seria wyjazdów rozpoczęła się w środę o godzinie 14.00. Strażacy zostali wezwani do ugaszenia płonącej trawy w okolicach Tałt. Syrena kolejny raz zawyła w czwartek, a powód był nietypowy. Ochotników z Mikołajek wezwano do uwolnienia jelonka. Zwierzę utknęło między prętami w ogrodzeniu na ul. Dąbrowskiego. Wezwani na miejsce strażacy przecięli jeden z prętów i wypuścili zwierzę. W piątek już po godzinie 4.00 nad ranem mikołajczanie zostali zadysponowani do Woźnic. W jednym z domów zapaliła się sadza w kominie. Ktoś bezmyślnie podpalił trawę również w poniedziałek. Strażacy wyjechali do akcji o godzinie 16.00. Ogień strawił również leżące blisko baloty. Członkowie OSP Mikołajki mieli spokój przez kolejne kilka godzin, ponieważ tuż przed północą syrena zawyła po raz kolejny. W odległości 50 metrów od remizy płonęła trawa.
Strażacy ciągle borykają się z problemem bezmyślnego podpalania traw. Na szczęścia deszczowa aura ostudzi zapał tych, którzy podpalając łąki, mają na sumieniu śmierć żyjących w nich zwierząt.
mk
Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Ewa Dolińska-Baczewska

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. ... #1725678 | 88.156.*.* 30 kwi 2015 18:08

    Zgadzam się z opinią,że wypalanie traw przynosi szkody-ginie fauna i ludzie. Ale co ma sobie pomyśleć rolnik oglądający Cejrowskiego czy jakikolwiek inny film przyrodniczy w którym mówią,że wypalanie sawanny użyźnia glebę?

    odpowiedz na ten komentarz

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5