Walczyli ze skutkami wichury

2015-04-15 08:34:37 (ost. akt: 2015-04-15 09:21:16)

Autor zdjęcia: Mateusz Klimek

Poniedziałkowy silny wiatr dał się we znaki mikołajskim strażakom. W samo południe wiatr wyrwał dwa duże drzewa z korzeniami i przewrócił je na osiedlową drogę.
Strażacy zostali wezwani do usunięcia przeszkody zalegającej na jezdni. Wichura uszkodziła również drzewo w Nowych Sadach, gdzie mikołajscy ochotnicy zostali wezwani we wtorek. Pęknięte drzewo pochyliło się nad liniami energetycznymi.

Weekend również nie należał do spokojnych. W piątkowe popołudnie strażacy do akcji wyjeżdżali aż dwukrotnie. Pierwszy raz zostali zadysponowani do ugaszenia płonącej trawy w okolicach Pszczółek. Natomiast wieczorem mikołajczanie udali się do Olszewa w celu dogaszenia stodoły.
W sobotę około godziny 14.00 syrena wezwała ochotników do pożaru łąk okalających lasy w okolicach Iznoty. Sytuacja była na tyle poważna, że w akcji wziął udział również samolot gaśniczy. W trakcie powrotu przyszło kolejne wezwanie. Trawa ponownie została podpalona. Tym razem w Mikołajkach w okolicach ogródków działkowych. Do ugaszenia tego pożaru został zadysponowany jeden zastęp.

MK


2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5