Jak sobie radzimy z epidemią?

2020-03-30 11:29:40(ost. akt: 2020-03-30 13:22:29)

Autor zdjęcia: Archiwum GM

Zapytaliśmy wójta Gminy Małdyty Marcina Krajewskiego o to, jak gmina radzi sobie z obecną sytuacją i jakie do tej pory podjęte zostały działania.
Marcin Krajewski, wójt Gminy Małdyty
— W obecnej sytuacji informujemy mieszkańców o działaniach jakie podejmuje Gmina, w związku z zagrożeniem. Na chwilę obecną urząd jest czynny, ale ograniczyliśmy wizyty petentów do odwołania. Wszystkie sprawy można załatwić poprzez kontakt elektroniczny lub telefoniczny. Sprawy nie cierpiące zwłoki załatwiane są na bieżąco.
Działania, które podjęliśmy, to ograniczenie wizyt petentów, zakupienie środków przeznaczonych do dezynfekcji, ciągły kontakt z Posterunkiem Policji w Małdytach, Ochotniczą Strażą Pożarną w Małdytach oraz Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Małdytach, bieżące monitorowanie sytuacji, zamieszczanie informacji, na portalu społecznościowym, między innymi o działaniu telefonicznej pomocy psychologicznej dla tych, którzy odczuwają psychologiczne trudności w związku z korona wirusem. Jeżeli zaistnieje potrzeba wprowadzenia dodatkowych ograniczeń, na bieżąco będziemy informować mieszkańców naszej Gminy.

Wiesława Witos
w.witos@gazetaolsztynska.pl


Czytaj e-wydanie


Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w czwartek i piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.plW dzisiejszym wydaniu m.in.

Poprawka 177 zmienia zasady wyborów
Sejm przyjął w sobotę nad ranem pakiet antykryzysowy, a razem z nim poprawkę 177, która zmienia przepisy kodeksu wyborczego. Przegłosowali go zasypiający nad tabletami posłowie, bo głosowanie było zdalne. Teraz krytykują za nią rząd.

Boją się zarazy, ale handlują
Gdyby nie maseczki u części klientów i rękawiczki u sprzedawców, handlowy piątek na olsztyńskim targu przy ul. Grunwaldzkiej wyglądałby jak sprzed koronawirusa. Nawet minister rolnictwa prosi samorządowców, by bazary były nadal otwarte.

Maria Danielewicz, Przewodnicząca ORPiPDziękuję wszystkim za pomoc
Trudna jest sytuacja pielęgniarek pracujących w domowej opiece — mówi Maria Danielewicz, przewodnicząca Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych w Olsztynie.


2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5