Mieszkańcy gminy Łukta będą mieli nowoczesne wodomierze

2020-10-23 07:19:01(ost. akt: 2020-10-23 08:58:33)
Dariusz Struk (z lewej), prezes ZGK Łukta podpisał umowę na realizację programu "Telemetria w służbie mieszkańców"

Dariusz Struk (z lewej), prezes ZGK Łukta podpisał umowę na realizację programu "Telemetria w służbie mieszkańców"

Autor zdjęcia: Archiwum ZGK Łukta

Zakład Gospodarki Komunalnej w Łukcie podpisał umowę na realizację programu "Telemetria w służbie mieszkańców". Dzięki temu zostaną wymienione wodomierze w gospodarstwach na terenie gminy Łukta. Ma to kosztować blisko 2 miliony złotych.
Październik jest bardzo owocny w działalności Zakładu Gospodarki Komunalnej w Łukcie. Prezes zarządu Dariusz Struk podpisał umowę na realizację programu "Telemetria w służbie mieszkańców". Projekt szacowany jest na prawie 2 mln zł. 85% zostanie sfinansowane ze środków unijnych, pozostała kwota to wkład własny spółki.

- Program obejmuje wymianę wodomierzy w całej gminie Łukta na terenie każdej nieruchomości - informuje Dariusz Struk, prezes ZGK w Łukcie. - Zakup sprzętu dla pracowników. Po realizacji projektu wodomierze sczytywane będą elektronicznie. Obecnie spółka realizuje budowę nowoczesnej oczyszczalni ścieków w Łukcie za 21 mln zł również z dofinansowaniem unijnym

O programie "Telemetria w służbie mieszkańców":
Przedmiotem projektu będzie udostępnianie usług elektronicznych interesariuszom w zakresie automatyzacji rozliczania i obsługi należności, a także zróżnicowanych kanałów elektronicznej interakcji między wnioskodawcą a interesariuszami. W szczególności związanymi z dostarczaniem mediów. By to było możliwe konieczne jest na początek zautomatyzowanie procesu odczytu wodomierzy w regularnych i zsynchronizowanych odstępach czasu.

Projekt przewiduje zakup n/w urządzeń i usług elektronicznych:
• zakup, uruchomienie i wdrożenie urządzeń oraz modułów telemetrycznych wraz z systemem nadzoru;
• budowa Portalu e-usług (eBOK) + e-usługi (system e-usługi);
• zakup środków trwałych.


2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5