Kradł elektronarzędzia, uprawiał konopie indyjskie i wpadł w ręce policjantów

2020-09-21 11:39:34 (ost. akt: 2020-09-21 11:57:53)
U 19-letniego mieszkańca gminy Łukta policjanci znaleźli też konopie indyjskie

U 19-letniego mieszkańca gminy Łukta policjanci znaleźli też konopie indyjskie

Autor zdjęcia: Archiwum

Dziewiętnastoletni mieszkaniec gminy Łukta został zatrzymany przez ostródzkich policjantów. 19-latkowi zarzuca się dokonanie kilku kradzieży, a podczas zatrzymania funkcjonariusze znaleźli u niego krzaki konopi indyjskich.
Przed sądem będzie się tłumaczył 19- letni mieszkaniec gminy Łukta. Mężczyzna był typowany przez ostródzkich kryminalnych do włamań i kradzieży na terenie gminy Łukta. Mężczyzna usłyszał pięć zarzutów. Podczas jego zatrzymania mundurowi znaleźli krzaki konopi indyjskiej.

Zatrzymany mężczyzna trafił do policyjnej izby zatrzymań. Według policyjnych ustaleń 19-latek od jakiegoś czasu był typowany jako sprawca kradzieży i kradzieży z włamaniami na terenie gmin Łukta i Gietrzwałd. Łupem sprawcy padały różne rzeczy, głównie elektronarzędzia. Wartość skradzionych przedmiotów oszacowano na ponad 10 tysięcy złotych. Podczas zatrzymania mieszkańca gminy Łukta okazało się, że uprawiał on również w swoim mieszkaniu konopie indyjskie.

19-latek usłyszał pięć zarzutów: jeden dotyczył uprawiania marihuany, a pozostałe cztery kradzieży i kradzieży z włamaniami.

Jak informuje oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ostródzie: zatrzymany 19-latek nie przyznał się do jednego z czynów. W przypadku pozostałych czterech, nie kwestionował swojej winy.

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5