Dwa dni ostrej przeprawy i treningu w Estonii przed startem w Ładodze

2019-04-26 15:16:16(ost. akt: 2019-04-26 16:53:19)
Przed Marcinem Łukaszewskim kilkanaście godzin ciężkiej jazdy i przeprawy w Estonii

Przed Marcinem Łukaszewskim kilkanaście godzin ciężkiej jazdy i przeprawy w Estonii

Autor zdjęcia: Archiwu offroadSPORT

Załoga Marcin Łukaszewski z pilotem Pawłem Jemielinem z offroadSPORT Łukaszewski Rally Team w piątkowy wieczór zacznie rywalizację w Rajdzie Kukekpea w Estonii. To pierwszy z trzech zaliczanych startów zaliczanych do cyklu Pucharu Krajów Nadbałtyckich.
W okolicach miasta Moedaka w Estonii rusza rajd Kukepea NEZ 2019, w którym wystartuje załoga offroadSPORT Łukaszewski Rally Team - Marcin Łukaszewski i pilot Pavel Jemieelin. Rajd ten jest pierwszym z trzech zaliczanych do cyklu Pucharu Krajów Nadbałtyckich. Kolejne dwa odbędą się na Litwie i Łotwie.

Rajd podzielony jest na dwa etapy. W piątek w godzinach wieczornych rusza pierwszy odcinek, limit czasowy na jego pokonanie wynosi 2 godziny. Sobotnie zmagania to już prawdziwa przeprawa, którą zaplanowano na 14-godzinny limit jazdy głównie na torfowiskach.

- Puchar Krajów Nadbałtyckich zapowiada się naprawdę ciekawie. Estońskie tereny są wymagające, więc wszystko wskazuje na to, że przed nami dwa dni ostrej przeprawy i treningu. Kukepea to kolejny etap przygotowań do Ładogi, która już za nieco ponad miesiąc rusza w okolicach Sankt Petersburga w Rosji - mówi Marcin Łukaszewski.

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5