Po południu w Łukcie ligowi outsiderzy rozegrają mecz pucharowy

2016-09-28 07:36:18(ost. akt: 2016-09-28 07:54:41)
Ostatnio Sokół przegrał (1:3) derby powiatu ostródzkiego z Kaczkanem Huraganem Morąg, w środę w Łukcie znowu derby

Ostatnio Sokół przegrał (1:3) derby powiatu ostródzkiego z Kaczkanem Huraganem Morąg, w środę w Łukcie znowu derby

Autor zdjęcia: Marcin Tchórz

W środowe popołudnie na Warmii i Mazurach rozegrane zostaną mecze 1/16 Wojewódzkiego Pucharu Polski. Dla niektórych to okazja do poprawienie sobie humorów po ligowych niepowodzeniach. Tak będzie w Łukcie, gdzie Warmiak podejmie Sokoła Ostróda.
Warmiak i Sokół nie spełniają oczekiwań swoich fanów w rozgrywkach ligowych. Gospodarze dzisiejszego spotkania po jednym remisie i dziewięciu porażkach zamykają tabelę IV ligi. Nieco lepiej w statystykach prezentuje się występujący w grupie 1 III ligi Sokół. Ostródzianie w lidze wygrali raz, zremisowali trzykrotnie, pięć razy schodzili z boiska pokonani i z dorobkiem 6 punktów zajmują przedostatnie miejsce.

W poprzedniej rundzie WPP Warmiak miał łatwiejsze zadanie, bo mierzył się z B-klasowym LKS 2010 Wrzesina i wygrał 5:1. Trudniejszego rywala miał Sokół, który mierzył się z wiceliderem grupy 1 klasy okręgowej Pisą Barczewo i wygrał 3:2.

Środowe (28 września) spotkanie w Łukcie dla jednych lub drugich będzie okazją do poprawienia nastrojów.

- Jak do każdego meczu wyjdziemy optymalnie przygotowani i zagramy o zwycięstwo - zapowiadał na pomeczowej konferencji w Morągu trener Sokoła Karol Szweda.

Spotkanie w Łukcie rozpocznie się o godz. 15.30, zapraszamy.

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5