Nie tylko muzyka jest jego pasją

2020-01-30 10:00:00(ost. akt: 2020-01-30 10:41:21)

Autor zdjęcia: Dawid Sofiński

— Muzyka zawsze była moją pasją — mówi Jarosław Suchecki i pewnie każdy pomyśli, że to ona będzie motywem przewodnim tekstu, ale jednak nie, bo teraz najważniejsza jest praca społeczna. Pan Jarosław jest od czerwca sołtysem Lubomina.
Jarosław Suchecki, krótko jest sołtysem, bo dopiero od czerwca tego roku, ale już jego aktywność docenili mieszkańcy. W naszym plebiscycie na SuperSołtysa 2020 ma na razie najlepszy wynik w powiecie lidzbarskim. Nic dziwnego, wszędzie go pełno.

— Co mogę, to pomogę — śmieje się sołtys Lubomina. — Dzisiaj jest organizowany u nas Dzień Babci i Dziadka, to długo nie porozmawiamy, muszę zaraz tam iść.

Na szczęście kandydat na SuperSołtysa 2020 dał się jednak namówić na szybką rozmowę.

Okazuje się że pan Jarosław nie wychowywał się w Lubominie. Trafił tutaj kilka lat temu.

— To była właściwie decyzja spontaniczna — wspomina. — Siedzieliśmy z żoną przy niedzielnym obiedzie i postanowiliśmy pojechać obejrzeć nieruchomości, bo planowaliśmy przeprowadzkę poza miasto. Mieszkaliśmy w tedy w Dobrym Mieście. Jeden z domów stał w Lubominie i tam się udaliśmy. Jednak ten akurat dom nie przypadł nam do gustu, jednak dowiedzieliśmy się, że w tej samej miejscowości jest jeszcze jeden dom wystawiony na sprzedaż. Pojechaliśmy go obejrzeć, spodobał się nam, więc go kupiliśmy.

\\\ Jarosław Suchecki jest nie tylko młodym sołtysem , ale też młodym emerytem — ma dopiero 38 lat. Jak nietrudno się domyśleć, służył w mundurze. Był policjantem przez 16 lat, w tym ostatnie 12 wydziale kryminalnym. Odszedł ze służby w stopniu aspiranta sztabowego.\\\

Jego ostatnim miejscem pracy była Komenda Wojewódzka Policji. Teraz, kiedy ma dużo wolnego czasu, może się poświęcić dwóm swoim pasjom — muzyce i pracy społecznej. Czasami je łączy.

— W tym roku zorganizowałem pożegnanie lata i imprezę mikołajkową — opowiada. — Chciałbym, żeby mieszkańcy się integrowali, wspólnie decydowali o wszystkim co dotyczy wsi. I żeby było jak najwięcej inicjatyw oddolnych, bo przecież to sami mieszkańcy wiedzą najlepiej czego im trzeba. Ich aktywność jest bardzo ważna.

Muzyka i praca na rzecz społeczeństwa to dla młodego sołtysa Lubomina rzeczy priorytetowe, ale najważniejsza jest rodzina — żona i dwie nastoletnie córki. Dla nich nie może zabraknąć czasu. Na szczęście doba ma 24 godziny.

\\\ Dzięki plebiscytowi na SuperSołtysa nasi Czytelnicy mają okazję przedstawić innym liderów swojej miejscowości. Regulamin konkursu znajdziecie państwo na stronie internetowej Gazety Olsztyńskiej. \\\

Tytuł "Super Sołtysa 2020" powiatu lidzbarskiego otrzyma sołtys, który uzyska największą liczbę głosów oddanych za pomocą sms’ów nadesłanych w głosowaniu. Kolejnym dwóm kandydatom zostaną przyznane tytuły Srebrnego i Brązowego Sołtysa.

Głosowaniem polega na wysłaniu głosu sms’em na numer przyporządkowany danemu powiatowi z prefiksem i numerem kandydata z danego powiatu. Koszt jednego sms’a wynosi 2,46 zł brutto. Głosowanie zakończymy 2 marca 2020 r. o godz. 23.59. Każdy kandydat może w dowolnym momencie zrezygnować z udziału w Plebiscycie.

Zapraszamy do wysyłania kolejnych kandydatur. Termin ich nadsyłania upływa 19 lutego 2020 roku o godzinie 15.00. Kandydatury mogą zgłaszać samorządowcy, instytucje, organizacje i stowarzyszenia oraz czytelnicy.


Fot. Dawid Sofiński

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5